Redesign webu GT Bicycles (2019)

Redesign webu GT Bicycles (2019)
V souladu s mateřským webem GT přišel čas na aktualizaci české prezentace značky.
Pro: ASPIRE SPORTS, s.r.o.
Realizace: 2018
www.gtbicycles.cz

O klientovi

GT je výrobce jízdních kol založený v Kalifornii roku 1979 Garym Turnerem a Richardem Longem. Od původní specializace na BMX se záběr značky rozrostl na horská i silniční kola. Dnes GT Bicycles nabízí vše od dětských kol po sjezdová monstra používaná vrcholovými sportovci.

Typickým znakem kol GT je od roku 1988 konstrukční prvek zvaný Triple Triangle, který omezuje flexi zadní stavby a přenos vibrací, ale podporuje živost kola.

Více o klientovi na www.gtbicycles.cz

Zadání klienta

V rámci zachování identity značky GT bylo zapotřebí přepracovat prezentaci českého zastoupení s ohledem na hlavní web gtbicycles.com.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

 • Místo kopírování globálního webu jsme při redesignu zohlednili místní specifika, požadavky klienta a zejména výsledky uživatelského testování a vlastní znalosti z oblastí návrhu webu a UX. Při dodržení vizuálního stylu GT jsme vyvinuli vlastní řešení pro:
  • Hlavní navigaci – je použitelnější a přehlednější.
  • Výpis produktů a filtraci, která zohledňuje jen důležitá kritéria.
  • Detail produktu - plnorozměrný obrázek lépe podporuje prezentaci kol elegantní formou a přispívá k použitelnosti napříč zařízeními. Stránku jsme zbavili zbytečností, aby vynikly klíčové prvky.
 • Celý proces přepracování webu se obešel bez výpadku a jen s minimální spoluúčastí klienta.
 • Web je plně responzivní a optimalizovaný pro mobilní zařízení. Zvláštní pozornost jsme věnovali zobrazení na iPhone 6, který je u distributora ASPIRE SPORTS stále hojně používán.
 • Součástí je katalog prodejců, který návštěvníkům umožní na mapě snadno nalézt nejbližšího obchodníka GT.
 • Web má jazykové mutace pro čtyři regiony:

Realizované služby

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...