Podlahy Design

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Podlahy Design

Podlahy Design

O klientovi

Podlahy DesignSpolečnost Supellex se specializuje na prodej podlah od klasických vinylových až po exkluzivní dřevěné podlahy. Distribuční síť provozuje po celé ČR a hlavní showroom spojený se sídlem firmy se nachází na adrese Kaštanová 125a, Brno.
Více o klientovi naleznete na www.supellex.cz

Zadání klienta

Primárním přáním společnosti Supellex v rámci daného projektu bylo vytvoření prezentačního webu pro sortiment luxusnějších podlahovin se zaměřením na design a jedinečnost.

Klient vznesl následující požadavky:

  • Zpracování vstupní projektové dokumentace k novému webu.
  • Vytvoření plánu propagace produktů – jejich zviditelnění v online prostředí v návaznosti na nový web.
  • Vymyslet, jakými nástroji podpořit směřování online návštěvníků z webu do reálné prodejny.

Plán klienta

Nový web by měl být tematicky zaměřen pouze na vinylové podlahy (DesignLine, DesignArt). Má se jednat o designový web, který ukáže kvalitu a renomé firmy. Hlavní cílení webu je na segment B2C. Web by měl primárně šířit osvětu o produktech (propagovat), vyvolávat zájem o produkty. Web by měl mít nápad, měl by být odlišný od konkurence, poutavý, snadno zapamatovatelný, inovativní a graficky unikátní.

Výsledné řešení

Vstupní projektová dokumentace

Cílem klienta bylo vytvoření propagačně-produktového webu na míru, což zahrnovalo zpracování kreativy a návrh modelu, který bude podkladem pro technické i grafické zpracování webu. Součástí vstupní projektové dokumentace byl také rozbor navigační struktury a obsahového modelu, který odpovídá potřebám definovaných cílových skupin.

Vytvořená vstupní specifikace webu nadefinovala nejen funkční a technické dispozice, ale byla komplexním modelem zahrnujícím také kreativní řešení včetně marketingového pohledu. Z tohoto důvodu projektová dokumentace řeší mimo jiné právě i online konkurenci a související problematiku online marketingu se zaměřením na požadavky klienta a cíle webu.

Kreativní a grafické řešení

Kreativní koncept webu byl stanoven následovně: jelikož bylo cílem zasáhnout movitější klientelu, dále se odlišit od konkurence, postavit web hodně na vizuálu a poutavosti, přitom ho mít ve vynikající kvalitě použitelnosti a dosáhnout toho, aby lidé poptávali produkty a případně aby byli motivování k návštěvě kamenných prodejen, rozhodli jsme se pro koncept, jehož hlavní podstatou je simulace reálného nákupu v prodejně. Snahou tedy bylo modifikovat celkový proces klasického fyzického nákupu do online podoby. To znamená, že klasické postupy a chování lidí při výběru i nákupu podlah jsme se snažili aplikovat do webu. Chceme webem působit přirozeně a intuitivně, proto kopírujeme přirozenost těchto procesů z reálného života. Z toho plyne, že web bude mít podobu prodejny!

 Proč toto rozhodnutí?

  • Lidé našeho segmentu zpravidla takto nakupují (projdou se prodejnou, co se jim líbí, to si chtějí prohlédnout, cena je spíše nezajímá).
  • Je to přirozené a snadno pochopitelné.
  • Je to poutavé, neotřené a inovativní.

Základem celé myšlenky je kancelář prodejny – po vstupu do prodejny se návštěvník ocitne u pultu prodejce, který ho směřuje ke dvěma hlavním položkám (podlahy DesignArt, podlahy DesignLine). Celá stránka se mimo těchto dvou dominantních položek skládá z dalších interaktivních prvků: telefon na stole (odkaz na Kontakt), mapa na stěně (přehled poboček), stojící flipchart (místo pro banner či aktuální info), fotka na stole (odkaz na Facebook) aj. Celý prostor dokresluje pozadí showroomu. Prioritně lze z kanceláře přejít přímo do katalogu (DesignLine, DesignArt) nebo se projít jen tak prodejnou (virtuální prohlídka prodejny, která bude realizována v budoucnu a bude simulovat klasický reálný průchod prodejnou s výběrem míst, s různými typy produktů). 

Z důvodu odlišení od konkurence a také pro zaujetí cílové skupiny jsme zvolili částečnou stylizaci webu do lehce komiksové/kreslené podoby.

Velký důraz v produktových kategoriích je kladen na vizualizaci podlahy.


www.podlahy-design.cz

Další screenshoty webu

Podlahy Design
Podlahy Design
Podlahy Design
Podlahy Design

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference