Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO

Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO

Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO
Pro: Ocelmat s.r.o.
Realizace: 2018
www.ocelmat.cz

O klientovi

Firma OCELMAT s.r.o., založená v roce 2007, se specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínových systémů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů.  Provádí také řemeslné práce ve výškách za použití horolezecké techniky, nebo s použitím vlastního lešení. Mimo výše uvedené se zabývá také prodejem kominických potřeb, nerezových a ocelových trubek pro vložkování, krbových kamen, nerezových třísložkových komínových dílů a kouřovodů.

Více o klientovi na www.ocelmat.cz

Zadání klienta

Aplikace nového redakčního systému se záměrem zvýšit bezpečnost, rychlost, responzivitu a funkčnost webových stránek. Cílem byla celková funkční aktualizace. S ohledem na dlouhodobý SEO servis bylo záměrem také posílit dohledatelnost webu, neboť původní technické řešení již neodpovídalo požadavkům na získání vyšších pozic.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

V rámci aplikace nového redakčního systému byla zachována původní vizuální podoba webu, i když s uplatněním určitých dílčích změn, které mají zlepšit použitelnost a konverznost webu.

Při převodu na redakční systém Comerto, se zároveň řešilo responzivní zobrazení. Po provedených změnách se web již zcela bez problémů a především rychle zobrazuje v optimalizované podobě vhodné pro mobilní zařízení a tablety.

Z pohledu klienta je třeba zmínit velmi pozitivně vnímanou změnu přehlednosti a použití administračního rozhraní, a tudíž snadnost procesu správy/aktualizace webu. Oproti původnímu řešení klient nově může veškeré stránky snadno a především rychle editovat, poloautomatizovaně tvořit referenční fotogalerie, přidávat novinky apod.

Při převodu byl web zcela nově nakódován, neboť původní zdrojový kód obsahoval dosti zastaralé definice, které byly neefektivní a neodpovídaly požadavkům současných prohlížečů, které vyžadují co nejjednodušší strukturu kódu pro snadné vykreslení webových stránek.

Funkčním redesignem prošly např. fotogalerie, které byly přepracovány do novější podoby a jejich vlastnosti optimalizovány. Nyní se otevírají do tzv. lightboxu, což oproti původnímu řešení znamená snadnější pochopení pro uživatele webu a tudíž i jednodušší použití při zobrazování rozsáhlejších fotogalerií.

To, že aktualizace webu nebyla primárně otázkou změny designu, neznamená, že web nebyl odladěn z pohledu aktuálních trendů použitelnosti a funkčnosti. Přepracována byla například koncepce kontaktního formuláře, přidána embedovaná mapa v kontaktech a provedena řada dalších dílčích úprav.

SEO

Na optimalizaci dohledatelnosti pracujeme pro klienta bez přestávky už od roku 2016. V počátcích spolupráce jsme se soustředili na ladění obsahu a věnovali kontinuální tvorbě odkazů. Současné aktivity se zaměřují na optimalizační techniky pro zviditelnění přes longtailové výrazy pro služby i produkty, které Ocelmat nabízí prostřednictvím svého e-shopu. Řešíme míru opuštění, korektnost pro mobilní index a snažíme se doplňovat obsah cílových stránek o nové fotografie. S aktualizací redakčního systému jsme provedli taktéž nadefinování zabezpečeného protokolu https. Další realizační plán počítá s pokročilejšími technikami, které však nemůžeme veřejně prezentovat, neboť se jedná o naše interní know-how.

Realizované služby

Další specifické služby

  • Kodérské práce
  • Grafické práce

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...