Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO

Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO - Reference

O klientovi

Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO - Reference

Firma OCELMAT s.r.o., založená v roce 2007, se specializuje na montáže, stavby a rekonstrukce komínových systémů, frézování a vložkování komínů, realizace nerezových komínů, montáže krbových kamen i plynových kotlů.  Provádí také řemeslné práce ve výškách za použití horolezecké techniky, nebo s použitím vlastního lešení. Mimo výše uvedené se zabývá také prodejem kominických potřeb, nerezových a ocelových trubek pro vložkování, krbových kamen, nerezových třísložkových komínových dílů a kouřovodů.


Více o klientovi naleznete na www.ocelmat.cz/

Zadání klienta

Aplikace nového redakčního systému se záměrem zvýšit bezpečnost, rychlost, responzivitu a funkčnost webových stránek. Cílem byla celková funkční aktualizace. S ohledem na dlouhodobý SEO servis bylo záměrem také posílit dohledatelnost webu, neboť původní technické řešení již neodpovídalo požadavkům na získání vyšších pozic.

Výsledné řešení

V rámci aplikace nového redakčního systému byla zachována původní vizuální podoba webu, i když s uplatněním určitých dílčích změn, které mají zlepšit použitelnost a konverznost webu.

Při převodu na redakční systém Comerto, se zároveň řešilo responzivní zobrazení. Po provedených změnách se web již zcela bez problémů a především rychle zobrazuje v optimalizované podobě vhodné pro mobilní zařízení a tablety.

Z pohledu klienta je třeba zmínit velmi pozitivně vnímanou změnu přehlednosti a použití administračního rozhraní, a tudíž snadnost procesu správy/aktualizace webu. Oproti původnímu řešení klient nově může veškeré stránky snadno a především rychle editovat, poloautomatizovaně tvořit referenční fotogalerie, přidávat novinky apod.

Při převodu byl web zcela nově nakódován, neboť původní zdrojový kód obsahoval dosti zastaralé definice, které byly neefektivní a neodpovídaly požadavkům současných prohlížečů, které vyžadují co nejjednodušší strukturu kódu pro snadné vykreslení webových stránek.

Funkčním redesignem prošly např. fotogalerie, které byly přepracovány do novější podoby a jejich vlastnosti optimalizovány. Nyní se otevírají do tzv. lightboxu, což oproti původnímu řešení znamená snadnější pochopení pro uživatele webu a tudíž i jednodušší použití při zobrazování rozsáhlejších fotogalerií.

To, že aktualizace webu nebyla primárně otázkou změny designu, neznamená, že web nebyl odladěn z pohledu aktuálních trendů použitelnosti a funkčnosti. Přepracována byla například koncepce kontaktního formuláře, přidána embedovaná mapa v kontaktech a provedena řada dalších dílčích úprav.

SEO

Na optimalizaci dohledatelnosti pracujeme pro klienta bez přestávky už od roku 2016. V počátcích spolupráce jsme se soustředili na ladění obsahu a věnovali kontinuální tvorbě odkazů. Současné aktivity se zaměřují na optimalizační techniky pro zviditelnění přes longtailové výrazy pro služby i produkty, které Ocelmat nabízí prostřednictvím svého e-shopu. Řešíme míru opuštění, korektnost pro mobilní index a snažíme se doplňovat obsah cílových stránek o nové fotografie. S aktualizací redakčního systému jsme provedli taktéž nadefinování zabezpečeného protokolu https. Další realizační plán počítá s pokročilejšími technikami, které však nemůžeme veřejně prezentovat, neboť se jedná o naše interní know-how.


www.ocelmat.cz

Další screenshoty webu

Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO - Reference
Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO - Reference

Mobilní verze stránek

Ocelmat.cz - převod na redakční systém Comerto, SEO - Reference

Realizované služby

Hlavní služby

Další specifické služby

  • Kodérské práce
  • Grafické práce

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference