Nový web pro Bazén Jindřichův Hradec

Nový web pro Bazén Jindřichův Hradec
Pro: Bazén JIndřichův Hradec
Realizace: 2020
bazen.jh.cz

O klientovi

Areál v Jindřichově Hradci byl rekonstruován v roce 2009. Spojil aquapark a plavecký bazén do podoby moderního vodního centra využívaného lidmi ze širokého okolí pro volnočasové aktivity a rekreaci. Rozlehlý aquapark v Jindřichově Hradci nabízí několik bazénů, toboganů a množství vodních atrakcí, travnatou oddechovou plochu a hřiště pro klasický i plážový volejbal. Aquapark je v majetku města Jindřichův Hradec a jeho provoz zajišťují Služby města Jindřichův Hradec s. r. o.

Více o klientovi na bazen.jh.cz

Zadání klienta

Jelikož webové stránky již delší dobu nekorespondují svým vzhledem ani funkčností s moderním pojetím zrekonstruovaného areálu, a neposkytují editační komfort jejich zřizovateli, bylo rozhodnuto provést komplexní redesign. Ten měl za cíl vyřešit nejen zlepšení funkčnosti a administrace webu, ale zaměřil se také na zpřehlednění informací pro návštěvníky, a především měl zajistit poutavější pojetí vizuální podoby.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Definované neduhy původního webu, jak je identifikoval klient, pro nás byly jasným vodítkem v procesu projektování nové struktury webu a při návrhu provázání jednotlivých souvisejících stránek. Cílem bylo zjednodušit a zpřehlednit informační a prezentační hodnotu webu. Důraz byl proto zaměřen na nabídku služeb a co nejsnadnější uživatelské zjištění informací o ceně, otvírací době atd.

Z pohledu zadavatele nový web přináší dost značný skok směrem kupředu. Dosavadní redakční systém neumožňoval publikovat jednoduše jakýkoliv obsah. Tomu odpovídala zastaralost některých údajů na webu, nebo velmi nekoncepční řešení fotogalerií, nepřehlednost a často rozpadlé vizuální styly, nekonzistentnost stránek. U nového redakčního systému zadavatel ocenil hlavně:

  • Snadno editovatelný katalog služeb.
  • Jednoduchou správu fotogalerií.
  • Modul pro snadnou administraci ceníků.
  • Modul pro rychlou publikaci aktualit.
  • Modul pro jednoduchou administraci provozních dob.

Vizuální řešení

Grafické pojetí, při němž jsme částečně vycházeli z barevných definic původního webu, využívá v mnoha případech motivu modrých vlnek. Jelikož nešlo moc dobře pracovat s původním pojetím vizuální stránky, rozhodli jsme se navrhnout i zcela nové logo.

Novým vizuálním konceptem jsme chtěli zatraktivnit služby aquaparku a nalákat k jeho návštěvě prostřednictvím pečlivě vybraných tematických fotografií. Potřebovali jsme více zhmotnit představu o službách, přitom však nenarušit informační účel webu.  Jsme si vědomi toho, že stejně jako každá firma poskytující služby, tak i aquapark potřebuje plnit své návštěvnické plány a musí obstát v boji o zájem návštěvníků s jinými atrakcemi v regionu. Právě s ohledem na spektrum cílových skupin zadavatele jsme se snažili udělat grafické pojetí co nejvíce moderní, a přesto pochopitelné a nevtíravé bez přehršle efektů, a to s ohledem na charakter instituce, jejímž zřizovatelem a provozovatelem je město.  Jak se nám povedlo oba tyto póly vybalancovat, zjistíte při osobním proklikání webu.

V grafickém návrhu se akcentuje také existence Facebookové stránky aquaparku, což bylo přání klienta.

Co ještě vypíchneme:

  • Titulní stránka je koncipována tak, aby směřovala návštěvníky okamžitě ke konkrétním službám a poskytla odpovědi na nejdůležitější dotazy spojené s návštěvou areálu.
  • Prezentace služeb v podobě slideru titulní stránky poutá pozornost na služby, které chce provozovatel aquaparku aktuálně co nejvíce propagovat.
  • Design webu je responzivní, tudíž se automaticky přizpůsobuje různým zobrazovacím zařízením.

Podívejte se na video, jak nově vytvořený web vypadá

Rozdíly po a před

Nový web pro Bazén Jindřichův Hradec - Porovnání, stará verze #1
Nový web pro Bazén Jindřichův Hradec - Porovnání, nová verze  #1

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...