Pro: Agrostis Trávníky
Realizace: 2021
www.agrostis.cz

O klientovi

Firma Agrostis Trávníky působí na českém trhu od roku 2002. Hlavní náplní je, ostatně název firmy dobře napovídá, servis českým trávníkářům, zahradníkům nebo správcům fotbalových a golfových hřišť. A také zemědělcům.

Klient nabízí profesionální produkty pro pěstitele trávníků, zajišťuje jim laboratorní analýzy půdy a vody, poskytuje všemožné odborné poradenství včetně znalectví. Značnou pozornost směřuje do výzkumu: zdokonaluje pěstební postupy a míchá vlastní řádně registrované osevní směsi.

Více o klientovi na www.agrostis.cz

Zadání klienta

Klient poptal webovou prezentaci svých produktů – vlastně katalog umožňující přehled a výběr osiva. Samotný nákup probíhá až po prokliku na jeden z klientových e-shopů. Vizuální styl měl korespondovat s klientovými katalogy – mělo jednat o jednoduchou, čistou, vkusnou grafiku s pěkným fontem. Barevné provedení mělo vycházet z původního firemního webu, resp. z barevnosti firemního loga.

Klient kladl důraz na provázání se sociálními sítěmi. A přál si zachovat přátelský charakter rodinné firmy. A mít web již dopředu nachystaný na případné jazykové mutace.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Aby se práce na grafice co nejvíce zjednodušila, maximálně jsme využívali „klonovatelnost“. Tj. vzali výpis z jedné stránky a univerzálně ho s ohledem na prezentaci prioritních informací aplikovali na jinou. A grafiku nasadili na náš vlastní redakční systém využívající speciální modul pro podobné prezentace – katalog.

Původní web měl několik let „piplanou“ optimalizaci dohledatelnosti (SEO), která se neměla v žádném případě i redesignem naráz zbořit. Museli jsme proto dát pozor na pečlivý přenos obsahu včetně obrázků (alt popisek, caption, název obrázku, title popisek), zachování adresářů, přenosu popisů odkazů na e-shop a podobně.

Aby klient mohl dopad modernizace měřit, aktivovali jsme Google Search Console (GSC) a kontrolovali, zda Google Analytics správně měří návštěvnost a zda jsou měřeny i důležité cíle.

Snažili jsme se prostě maximálně zachovat původní obsah včetně přesného tvaru adres, zbylé (pokud obsahovaly parametry, které nebylo možné přenést apod.) přesměrovat na nové. Stručně řečeno: co nejvíce respektovat stávající obsah. Jen ho nechat rozkvést v modernějším systému a hezčí a přehlednější grafice.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...