Nový web pro A+M FENSTER

Nový web pro A+M FENSTER
Pro: A+M FENSTER
Realizace: 2021
www.amfenster.cz

O klientovi

Společnost A+M FENSTER s.r.o. byla založena začátkem roku 2002 se zaměřením především na prodej plastových oken a dveří do německy hovořících zemí. Ale příležitost na trhu plastových oken u nás dala společnosti možnost expandovat z obchodního zaměření i směrem k vlastní výrobě. Roku 2005 se proto společnost rozšířila o novou a moderní výrobní část. A stala se plnohodnotným výrobcem a dodavatelem kvalitních plastových oken a dveří i na český trh.

Více o klientovi na www.amfenster.cz

Zadání klienta

Původní web měl zastaralý vzhled, používal systém s nepřehlednými URL (např. /index.php/obchodni-partneri) a běžel na nezabezpečeném protokolu http. Cílem nových webovek bylo ukázat výrobní možnosti a produktové portfolio. Důležité pro klienta byly technické informace a ukázky výsledné výroby a schopnost prezentace dodavatelské síly a možnosti. Nový web měl být určen pro B2B zákazníky, měl pomoci získat nové odběratele, ukázat silné reference. Prostě vzbudit zájem i důvěru a ukázat stabilitu, aby došlo (ideálně) k osobní schůzce s potenciálním prodejcem (odběratelem). Web měl také k nově získaným partnerům představit současné klienty a ukázky konkrétních realizací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Nejdříve jsme dali dohromady strukturu obsahu webu (členění stránek na hlavní kategorie, subkategorie, stránky a podstránky). Hned následně jsme web typologicky rozčlenili, což jsme potřebovali pro další tvorbu: pro kódování webu, pro grafické návrhy jednotlivých typů apod.

Na základě klientovy specifikace jsme připravili řešení hlavních charakteristik webu a jeho cílů. S klientem jsem postupně komunikovali a informovali ho, co od něj budeme potřebovat, např. dodat sestříhané video z výroby.

Po schválení vzhledu titulní stránky jsme grafický prvky rozpracovali i na ostatní typové stránky a výsledek aplikovali na náš redakční systém. Součástí realizace bylo zabudování modulu pro správu produktů, katalogu s filtrováním produktů a na reference.

Protože s novým webem došlo ke konci používání starých komplikovaných adres (a k přechodu z protokolu http na zabezpečený https), zajistili jsme u nich přesměrování, popř. kanonizaci.

Součástí realizace webu byla revize nastavení analytických nástrojů Google Aanalytics a Google Search Console, aby klient mohl sledovat přínos nové webové prezentace a naplnění možností, které se s ní otevřely.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...