Nový web pro A+M Fenster

Nový web pro A+M Fenster
Pro: A+M Fenster
Realizace: 2021
www.amfenster.cz

O klientovi

Společnost A+M FENSTER s.r.o. byla založena začátkem roku 2002 se zaměřením především na prodej plastových oken a dveří do německy hovořících zemí. Ale příležitost na trhu plastových oken u nás dala společnosti možnost expandovat z obchodního zaměření i směrem k vlastní výrobě. Roku 2005 se proto společnost rozšířila o novou a moderní výrobní část. A stala se plnohodnotným výrobcem a dodavatelem kvalitních plastových oken a dveří i na český trh.

Více o klientovi na www.amfenster.cz

Zadání klienta

Starý web měl zastaralý vzhled, používal systém s nepřehlednými URL (např. /index.php/obchodni-partneri) a běžel na nezabezpečeném protokolu http. Cílem toho nového bylo ukázat výrobní možnosti a produktové portfolio. Důležité pro klienta byly technické informace a ukázky výsledné výroby a schopnost prezentace dodavatelské síla a možnosti. Nový web měl být určen pro B2B zákazníky, měl pomoci získat nové odběratele, ukázat silné reference. Prostě vzbudit nejen zájem, ale i důvěru a dojem stability, aby došlo (ideálně) k osobní schůzce s potenciálním prodejcem (odběratelem). Web měl také k nově získaným partnerům představit ty současné a ukázky konkrétních realizací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Nejdříve jsme dali dohromady strukturu obsahu webu (členění stránek na hlavní kategorie, subkategorie, stránky a podstránky). A jejich typologické rozčlenění, které jsme pro další tvorbu potřebovali: pro kódování webu, pro grafické návrhy jednotlivých typů a pod.

A na základě klientovy specifikace jsme připravili řešení hlavních charakteristik webu a jeho cílů. A klienta informovali, co od něj budeme potřebovat – např. dodat sestříhané video z výroby.

Po schválení grafiky titulní stránky jsme grafický prvky rozpracovali i na ostatní typové stránky a výsledek aplikovali na náš redakční systém. Součástí realizace bylo zabudování modulu pro správu produktů, katalogu s filtrováním produktů a na reference.

Protože s novým webem došlo ke konci používání starých komplikovaných adres (a k přechodu z protokolu http na zabezpečený https), zajistili jsme u nich přesměrování, popř. kanonizaci.

Součástí realizace webu byla revize nastavení analytických nástrojů Google analytics a Search console. Aby klient mohl sledovat přínos nové webové prezentace a naplnění možností, které se s ní otevřely.

Podobné reference

Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...
Tvorba nového webu pro DUCK & DOG

Tvorba nového webu pro DUCK & DOG

Kreativní návrh a realizace webu pro moravský řemeslný pivovar.
Tvorba nového webu Kamenbrno.cz

Tvorba nového webu Kamenbrno.cz

Společnost Kámen Brno byla založena v roce 1991 a její hlavní činností je těžba a dobývání kamene ve...