Nový web pro A+M FENSTER

Nový web pro A+M FENSTER
Pro: A+M FENSTER
Realizace: 2021
www.amfenster.cz

O klientovi

Společnost A+M FENSTER s.r.o. byla založena začátkem roku 2002 se zaměřením především na prodej plastových oken a dveří do německy hovořících zemí. Ale příležitost na trhu plastových oken u nás dala společnosti možnost expandovat z obchodního zaměření i směrem k vlastní výrobě. Roku 2005 se proto společnost rozšířila o novou a moderní výrobní část. A stala se plnohodnotným výrobcem a dodavatelem kvalitních plastových oken a dveří i na český trh.

Více o klientovi na www.amfenster.cz

Zadání klienta

Původní web měl zastaralý vzhled, používal systém s nepřehlednými URL (např. /index.php/obchodni-partneri) a běžel na nezabezpečeném protokolu http. Cílem nových webovek bylo ukázat výrobní možnosti a produktové portfolio. Důležité pro klienta byly technické informace a ukázky výsledné výroby a schopnost prezentace dodavatelské síly a možnosti. Nový web měl být určen pro B2B zákazníky, měl pomoci získat nové odběratele, ukázat silné reference. Prostě vzbudit zájem i důvěru a ukázat stabilitu, aby došlo (ideálně) k osobní schůzce s potenciálním prodejcem (odběratelem). Web měl také k nově získaným partnerům představit současné klienty a ukázky konkrétních realizací.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Nejdříve jsme dali dohromady strukturu obsahu webu (členění stránek na hlavní kategorie, subkategorie, stránky a podstránky). Hned následně jsme web typologicky rozčlenili, což jsme potřebovali pro další tvorbu: pro kódování webu, pro grafické návrhy jednotlivých typů apod.

Na základě klientovy specifikace jsme připravili řešení hlavních charakteristik webu a jeho cílů. S klientem jsem postupně komunikovali a informovali ho, co od něj budeme potřebovat, např. dodat sestříhané video z výroby.

Po schválení vzhledu titulní stránky jsme grafický prvky rozpracovali i na ostatní typové stránky a výsledek aplikovali na náš redakční systém. Součástí realizace bylo zabudování modulu pro správu produktů, katalogu s filtrováním produktů a na reference.

Protože s novým webem došlo ke konci používání starých komplikovaných adres (a k přechodu z protokolu http na zabezpečený https), zajistili jsme u nich přesměrování, popř. kanonizaci.

Součástí realizace webu byla revize nastavení analytických nástrojů Google Aanalytics a Google Search Console, aby klient mohl sledovat přínos nové webové prezentace a naplnění možností, které se s ní otevřely.

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...