Comerto / Tvorba webových stránek a internetových obchodů / Reference webových stránek / Moravia interier design - Redesign webových stránek

Moravia interier design - Redesign webových stránek

Moravia interier design -  Redesign webových stránek
Pro: Moravia Interier Design s.r.o.
Realizace: 2016
www.stolari.cz

O klientovi

Společnost Moravia interier design, s.r.o. patří k předním producentům zakázkových dřevařských a truhlářských výrobků na českém trhu. Mimo dodávek klasického nábytku zajišťuje taktéž podlahářské realizace, výrobu dveří aj. Mezi spokojené klienty, kteří měli možnost ocenit precizní provedení a perfektní užitné vlastnosti zhotovených výrobků, se řadí například Tipsport, Skanska, Diecézní charita Brno, Statutární město Brno aj.

Více o klientovi na www.stolari.cz

Zadání klienta

Hlavním cílem realizace bylo nahradit původní nevyhovující webovou prezentaci, která byla jak z pohledu vizuálního, tak i funkčního a technického řešení zcela neodpovídající potřebám klienta a požadavkům na podobu prezentace takto významné firmy.

Jak web vypadá

Výsledné řešení

Při zpracování nového webu se graficky vyšlo pouze z podoby stávajícího loga, neboť jak bylo zmíněno výše, předchozí web byl graficky i funkčně nevyhovující. Takže i funkční charakteristika nemohla být odvozena z předchozí verze. Z tohoto důvodu byla vypracována kompletní zadávací dokumentace, která zahrnovala nejen sestavení navigačního modelu, ale i funkční a grafický popis budoucího webu. Totéž platí o konverzním řešení, které na původním webu zcela chybělo.

Z pohledu grafiky je web dle zadání spíše minimalistický, což dává prostor k vyniknutí navigačních položek a konverzních entit v podobě pravobočního fixního prvku se třemi ikonami (poslat mail, zobrazit kontaktní údaje, přejít do e-shopu). Cílem byla přehlednost a snadná orientace návštěvníků.

Zásadní změnu, ač pro běžného uživatele neviditelnou, doznal celý web z pohledu technického řešení na pozadí. Nasazen byl redakční systém Comerto s řadou automatizovaných funkcí a modulů, které zcela zásadní měrou usnadňují klientovi správu obsahu. Stejný razantní krok kupředu prodělal web i z pohledu optimalizace pro vyhledávače, jejíž provedení bylo součástí komplexního řešení webu na výstupu.

Jednoduchost provozu webu dokládá například funkční řešení, které automaticky generuji pro kategorie první úrovně navigační odkazy na podřazené subkategorie, a to včetně unifikované grafické podoby. Tato funkcionalita pak jako jedna z mnoha pomáhá šetřit klientovi čas při aktualizaci produktových skupin (např. při jejich změnách, doplňování či rušení).

Na základě grafické podoby webu bylo následně klientem přiobjednáno vytvoření e-shopu. Více o jeho tvorbě zde.

Rozdíly po a před

Moravia interier design -  Redesign webových stránek - Porovnání, stará verze #1
Moravia interier design -  Redesign webových stránek - Porovnání, nová verze  #1

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...