MEDAC, spol. s r.o.

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / MEDAC, spol. s r.o.

MEDAC, spol. s r.o.

O klientovi

MEDAC, spol. s r.o.

Společnost MEDAC, spol. s r. o. působí na českém trhu od roku 1993. Specializuje se na oblast kosmetických a zdravotnických výrobků. Zajišťuje oficiální distribuci značek: • Alcina - sortiment profesionální pleťové, vlasové a dekorativní kosmetiky. • Alpecin – kofeinové vlasové přípravky s léčebným účinkem určené pro muže. • Plantur - řada vlasové kosmetiky chránící vlasové kořínky před hormonálně podmíněným vypadáváním vlasů u žen. • Linola - léčivé a kosmetické přípravky Linola jsou určeny pro péči o suchou a citlivou pokožku dětí. Jsou doporučovány také jako součást léčby atopického ekzému a lupénky.

Zadání klienta

Zadání klienta kladlo primární důraz na grafický redesign webu a jeho technické vylepšení z pohledu administrace. Původní administrační rozhraní webu nebylo dle slov klienta dobré z uživatelského pohledu, a aktualizace webu byla velmi složitá a časově náročná. Klient v rámci změny požádal také o redesign navigační a obsahové struktury s cílem přehledněji prezentovat informace na webu.

Výsledné řešení

Návrh grafiky

Jelikož má klient k dispozici svého osobního grafika, byl proveden rozbor obsahu a návrh rozložení obsahových prvků webu shrnutý v podobě wireframu. Tento model grafiky byl předán firemnímu grafikovi jakožto manuál pro zhotovení grafiky. Součástí manuálu bylo nejen řešení účelného navigačního aparátu a obsahového stromu, ale také kreativní nápady na zapojení Linoláčka (maskota webu) do celé koncepce.

Konverznost a použitelnost grafiky

Na základě předaného grafického návrhu (od firemního grafika) byla z naší strany provedena finální revize a doporučeny dílčí změny grafiky. Cílem těchto změn bylo usměrnění grafiky do podoby korespondující s pravidly použitelnosti webu. Další řešeným hlediskem před finálním schválením grafiky byla problematika konverznosti grafiky – tj. její schopnost podporovat plnění stanovených cílů webu. Přehlednost, jasná definice a konzistentnost jsou nutné prvky zvyšující konverznost za pomoci grafiky.

Nasazení systému Comerto

Na přání klienta byl web www.linolaprodeti.cz nasazen na redakční systém Comerto. Finální grafika byla nakódována a web byl před samotným ostrým provozem otestován.


www.linolaprodeti.cz

Mobilní verze stránek

MEDAC, spol. s r.o.
MEDAC, spol. s r.o.

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.