Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto

Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto

O klientovi

Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto

KORN, spol. s r. o. je firmou poskytující služby v oblasti dodávky a montáží příslušenství pro železobetonové monolitické konstrukce a stavby. V jejím sortimentu naleznete plastové, kovové, betonové distanční prvky, doplňky pro bednění, těsnicí techniku, vylamovací a smykové lišty, stavební chemii a dilatační smykové trny.


Více o klientovi naleznete na www.kornbrno.cz

Zadání klienta

Aktualizace stávajícího webu, tj. aplikace nového redakčního systému za účelem zrychlení a zjednodušení procesu správy webu. Zlepšení funkčnosti a dosažení optimalizace pro responzivní zobrazení.

Největší problémy vnímané klientem u stávajícího webu:

  • Pomalé načítání stránek, především katalogu produktů/služeb.
  • Neschopnost responzivního vykreslení a časté fatální problémy zobrazení webu na novějších mobilních zařízeních.
  • Nepřehledná podoba katalogu produktů/služeb.
  • Zvýšení bezpečnosti systému.

Výsledné řešení

Při převodu na nový redakční systém byl obsah přetažen 1:1, grafické řešení stejné, až na katalog produktů/služeb, který prostřednictvím zakázkového modulu prodělal nejen vizuální obměnu, ale i funkční s cílem zajisti klientovi o mnoho jednodušší správu nabízeného firemního portfolia. Přes zmíněný katalog dokáže klient velmi snadno definovat nový produkt, přidat k němu doplňkové informace v podobě dokumentů ke stažení, obrázků, videí apod. Stejně jednoduchá je i definice produktového stromu a zařazování do jednotlivých subkategorií (kterých je opravdu hodně), výpis podobných produktů apod. Takto obsáhlý katalog se díky modulu bude klientovi dobře aktualizovat a udržovat. Funkční vylepšení přinesl nový modul katalogu i v tom, že z každého detailu produktu lze napřímo velmi snadno prostřednictvím pop-up okna provést poptávku daného sortimentu, což doposud nebylo možné.

Jelikož klient prodává nebo půjčuje mnoho druhů zboží, byl modul rozšířen o funkčnost, která pomáhá lepší dohledatelnosti produktů tím, že mimo oficiální název k produktu umí párovat i názvy běžně užívané či oborovou praxí zažité.

Web byl kompletně nově nakódován za účelem optimalizace responzivního zobrazení. Proběhla i částečná úprava z pohledu použitelnosti, neboť některé entity webu nebyly v souladu se snadným použitím a uživatelským pochopením.

Z pohledu grafického řešení byla do značné míry zachována původní myšlenka vizuální podoby webu. Avšak určité prvky musely být upraveny nebo přizpůsobeny novým designovým trendům a již zmíněné použitelnosti i konverznosti.

Nedílnou součástí celé aktualizace redakčního systému bylo i naplnění produktového portfolia informacemi. Produktů bylo více než 100, přičemž skoro každý z nich měl navíc svůj dokumentový katalog, fotogalerii, specifikaci aj.

Klient byl po dokončení všech úprav pozván na školení, kde se naučil základním i pokročilým úkonům v rámci správy webu v redakčním systému Comerto.


www.kornbrno.cz

Další screenshoty webu

Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto
Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto

Mobilní verze stránek

Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto
Kornbrno.cz - převod na redakční systém Comerto

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference