Responsivní web pro dovozce kol GT Bicycles se speciálním modulem pro katalog a pro jednoduchý hromadný import kol a doplňků do webu. Moderní pojetím grafiky tak aby mohla být každá stránka jako landing page.
Pro: ASPIRE SPORTS, s.r.o. (Dovozce GT Bicycles)
Realizace: 2014
www.gtbicycles.cz

O klientovi

GT Bicycles je legendární americkou značkou kol, textilu a doplňků, jejíž historie započala roku 1972, kdy byl vyroben první karbonový rám. Technologie horských kol GT je charakteristická tzv. „Triple Triangle“ konstrukcí rámu. Nejen v oblasti BMX kol se značka GT stala brzy světově uznávaným výrobcem. Za značku GT v současnosti jezdí přední jezdci freestyle.

Jezdci mountainbikingu Juli Furtado, Nicolas Vouilloz, Rishi Grewal nebo Gerhard Zadrobilek byli u počátků zviditelnění značky GT – s několika tituly vítěze světových i národních pohárů a ikonickým Triple Trianglem na svých kolech. Tato netradiční konstrukce rámu se stává symbolem značky GT a poznávacím znamením nejvyspělejších rámů. Kola GT umožňují jejich jezdcům "získat křídla", proto se tato křídla stala i symbolem GT.

Kola GT se stala synonymem pro odolnost a vítězství. Na závodních kolbištích získávají tolik výher, jako se dosud nepovedlo žádné jiné značce této doby.

Více o klientovi na www.aspire.cz

Zadání klienta

Požadavky firmy ASPIRE SPORTS, s.r.o., která je oficiálním distributorem značky GT Bicycles v ČR, byly následující: moderní web s promyšlenou marketingovou strategií s důrazem na vizuální stránku. Klient sledoval změnou webu 2 hlavní potřeby: modernizace vizuální podoby, zjednodušení činností spojených s administrací a aktualizací webu.

Přestože se jednalo o kompletní realizaci s řadou specifických požadavků, klient vyžadoval spuštění webu do ostrého provozu již za 45 dnů.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Vstupní projektová dokumentace

Vstupní projektová dokumentace obsahovala specifikaci potřeb klienta, rozbor konkurence a jejich webových stránek. Z této počáteční analýzy pak následně vycházel detailní návrh obsahu, navigační struktury, funkčnosti, popis grafického řešení a konverzních prvků. Veškeré tyto podklady včetně návrhu wireframe (strukturní model webu) byly klientovi předány k revizi a schválení.

Při tvorbě obsahové struktury bylo velmi složité nadefinovat vhodné rozčlenění. Produktové portfolio bylo velmi členité na kategorie, podkategorie a typy.

Grafika

Grafický návrh byl zpracován grafikem se zkušenostmi ze segmentu brandových webů. Provedeno bylo celkem 7 klientských revizních konzultací grafiky tak, aby grafika plně odpovídala potřebám a vizím klienta. Při tvorbě grafiky bylo třeba zpracovat návrhy pro řadu specifických stránek (např. Průvodce výběrem), čímž se tento proces dosti prodloužil. Hodně času zabral celkový vývoj grafiky i s ohledem na responzibilitu, kterou klient vyžadoval, a která musela být do detailu promyšlena. Vznikla moderní a působivá grafika s prvky parallax, které vyzývají návštěvníka ke scrollování webem.

Zakázkové moduly a speciality

V průběhu tvorby grafiky byly programovány zakázkové moduly pro web. Jednalo se o moduly: Katalog, Prodejci, Technologie a Jezdci. Modul Katalog poskytuje možnost snadného řešení nabídky produktů z minulých sezón, které dříve nešlo snadno archivovat a celý katalog se musel pracně (ručně) upravovat.

Hlavní výhodou tohoto modulu na míru je taktéž funkce hromadného načítání z externích produktových systémů, která umožňuje jednoduše a rychle přebírat recenze, obsahové informace i přidávání nových produktových položek do katalogu. I díky této funkci bylo možné web rychle spustit, neboť klient nemusel provádět ruční kopírování produktových informací z původního webu. Ty byly díky modulu Katalog automaticky přeneseny a následně jen klientem zkontrolovány/editovány.

Prodejci – snadné přidávání nových a editace stávajících prodejců v mapě prodejen včetně povinných polí, které má každý prodejce předepsané. S pomocí povinných polí pak lze snadno vyhledávat v prodejcích a také tyto údaje propojit s mapou. Díky tomu má klient přehledný a jasně definovaný seznam prodejců, který lze snadno aktualizovat.

Technologie – snadné sdílení technologických informací skrze stránky řad, typů a podtypů kol.

Jezdci – kompletní a jednoduchá správa informací o továrních jezdcích.

Pomocník s výběrem – jedná se modul nabízející výpis produktů při zadání konkrétních parametrů. Díky provázání na modul Katalog, kde je možné ke každému produktu připojit rozšířené možnosti filtrace, si může každý návštěvník webu, který není předem rozhodnutý pro konkrétní kolo, vybrat produkt dle specifických parametrů. Klient si může dokonce k produktům přidat libovolné parametry, podle kterých chce produkty v Katalogu filtrovat.

Nechybí ani zcela oddělená editace jazykových mutací (PL, SK) včetně možnosti přidat do systému další jazyky (rozšiřitelnost systému). 

Porovnání – tato pokročilá funkce umožňuje porovnání několika vybraných kol a jejich konkrétních parametrů.                                                                                      

Redakční systém

Po schválení vizuální podoby jsme přistoupili ke kódování grafiky a k implementaci redakčního systému včetně napojení všech zakázkových modulů. Předností redakčního systému je velmi intuitivní správa webu.

Z pohledu klienta je třeba připomenout, že redakční systém Comerto zabezpečil snadnou a rychlou editaci většiny informačních stránek včetně produktového katalogu. To, co pro klienta dříve bylo velmi obtížné z pohledu aktualizace, lze nyní provádět rychle a jednoduše, čímž se rapidně snížila časová náročnost administrace webu.

Redakční systém umožňuje implementaci několika předdefinovaných šablon pro změnu podoby jednotlivých stránek. Klient tak snadno může ovlivňovat, jak bude daná stránka rozložena, např. pokud ji potřebuje jako tzv. landing page.

Nechybí propojení na sociální sítě.

Obchodní účinnost

Konverzní akce jsou koncipovány s ohledem na podporu prodejní sítě. Web sám jako takový není prodejním prostředkem, pouze podporou brandu a informačně marketingovým médiem.

U každé stránky je proto uveden viditelný odkaz na síť prodejen. V případě, že návštěvník neví, jaké kolo přesně vybrat, je k dispozici alternativní konverze, která návštěvníka zavede na stránku Pomocníka s výběrem kola

Rozdíly po a před

GT Bicycles - Porovnání, stará verze #1
GT Bicycles - Porovnání, nová verze  #1

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...