Pro: Fyzioterapie Kinesis Brno – centrum zdravého pohybu a fyzioterapie
Realizace: 2015
www.fyzioterapie-kinesis.cz

O klientovi

Jedná se o nestátní zdravotnické zařízení s lokální působností (Brno), které nabízí komplexní služby v oblasti problémů pohybového aparátu a zdravého životního stylu. Mezi základní druhy poskytovaných služeb patří fyzioterapeutické metody, techniky z oblasti regenerace a rekondice, speciální zdravotní cvičení a výživové poradenství.

Více o klientovi na www.fyzioterapie-kinesis.cz

Zadání klienta

Hlavním důvodem pro tvorbu nových webových stránek bylo usnadnění pravidelné aktualizace webu, a především taktéž potřeba klienta na zajištění přehlednějšího obsahového uspořádání, s čímž souvisel i redesign grafického řešení, které by mělo umět efektivněji oslovit cílovou skupinu.

Zadavatel chápe webové stránky jako velmi důležitý prodejní kanál, proto apeloval především na zpřehlednění a zvýraznění dosavadní nabídky služeb s cílem více se dostat do povědomí klientů, kteří řeší různé zdravotní problémy spojené s pohybovým aparátem.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Grafické zpracování webových stránek vychází z vyvážené aplikace přírodních barev doplněných adekvátním obrazovým pozadím. Struktura grafiky prezentuje prioritně nabídku služeb a jednoznačně představuje samotné zaměření tématu, které je pro návštěvníka stránek patrné již při letmém pohledu. Logo webových stránek bylo částečně přepracováno do podoby, která lépe koresponduje s novým designem.

Přesto, nebo naopak právě proto, že stránky prezentují návštěvníkům služby spojené s pomocí při řešení zdravotních problémů, snaží se celkové vizuální pojetí působit pozitivně a zaujmout co nejširší cílovou skupinu:

 • lidé, kteří mají zájem zlepšit své zdraví a hledají možnost vyřešit své zdravotní problémy, popř. najít co možná nejoptimálnější variantu úlevy od problémů,
 • lidé, kteří hledají nabídku preventivních úkonů, osobní přístup a jednání odlišné od státního sektoru.

Mimo kompletního vizuálního redesignu byl nasazen také nový redakční systém, který umožňuje snadnou editaci obsahu stránek a především dokáže zajistit modulární rozšiřování funkčnosti webových stránek. 

Implementované moduly:

 • Novinky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Newsletter
 • Katalog služeb
 • Katalog akcí/kurzů
 • Kontaktní formulář

Z pohledu navigace je kladen hlavní důraz na prezentaci služeb a přímé nasměrování do jejich přehledného katalogu.

U každé služby nechybí patřičně viditelná výzva k akci v podobě vizuálně dominantního tlačítka „Mám zájem“. Po kliknutí se provede zobrazení překryvné vrstvy s pop-up formulářem.

Slider na titulní stránce prezentuje hlavní kategorie služeb, v případě potřeby slouží taktéž k odpromování speciálních akcí a nabídek.

 

Rozdíly po a před

Fyzioterapie-Kinesis.cz - Porovnání, stará verze #1
Fyzioterapie-Kinesis.cz - Porovnání, nová verze #1
Fyzioterapie-Kinesis.cz - Porovnání, stará verze #2
Fyzioterapie-Kinesis.cz - Porovnání, nová verze #2

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...