Pro: Clarina Music
Realizace: 2014
saxofony.clarina.cz

O klientovi

Společnost Clarina Music se zabývá prodejem hudebnin, provozuje e-shop i kamennou prodejnu v Brně. Clarina Music se částečně zaměřuje na distribuci koncertních nástrojů pro profesionální hráče, přičemž samozřejmě nabízí i prodej kvalitních hudebnin pro širokou veřejnost, ZUŠ a hudební nadšence.

Více o klientovi na saxofony.clarina.cz

Zadání klienta

Klient požadoval vytvoření mikrowebu zaměřeného na prezentaci saxofonů. Mikroweb má posloužit jako záchytný bod pro vybrané činnosti online marketingu, pro které bude cílovou stránkou s dostatečnou přesvědčovací argumentací a silným konverzním efektem ve prospěch eshopu.

Jak web vypadá

Výsledné řešení

Na základě vstupního průzkumu potřeb zájemců o konkrétní typy saxofonů jsme navrhli členění obsahových částí a konkrétní zájmové oblasti, které byly následně vyzdviženy v rámci obsahu. Celý koncept obsahové struktury navíc vycházel z analýzy hledanosti relevantních klíčových slov. Grafické řešení je logicky postaveno na primárním vizuálu saxofon, působí velmi přehledným a uvolněným dojmem.

Miniweb byl koncipován jako odkazový prostředek směřující lidi spádované přes online reklamu do hlavního eshopu. Podpora jednotlivých kategorií saxofonů je podpořena taktéž nabídkou souvisejícího zboží, aby bylo návštěvníku jasné, že Clarina zaručí kompletní produktové portfolio pro saxofonisty.

Kostru webu tvoří scrollovací stránka, kde se postupně střídají sekce popisující saxofony, vybrané příslušenství, představení novinek z oblasti saxofonů, související produktové kategorie eshopu, popis společnosti a kontaktní údaje. Za pomoci obsahové subčásti „Jak vznikly hudebniny Clarina Music“ je budována důvěra a komunikována hlavní myšlenka společnosti.

Mikrostránky vznikly v poměrně krátkém čase, aby mohly být co nejdříve k dispozici pro placené marketingové aktivity. Přestože se jedná o mikroweb, nejde o statický web, ale naopak o web s redakčním systémem umožňující libovolnou editaci obsahu přímo klientem. Web prošel základní optimalizací pro vyhledávače a je odladěn pro rychlé načítání.  

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...