Cannondale Bikes

Comerto / Tvorba webu / Reference webů / Cannondale Bikes

Cannondale Bikes

O klientovi

Cannondale Bikes

Vznik značky Cannondale se datuje do roku 1971. Tehdy ještě tato firma věnovala pozornost spíše doplňkům pro kola. O deset let později Cannondale velmi razantně vstoupilo na trh s jízdními koly. Od té doby se tato značka řadí k předním inovátorům na poli horských i silničních kol a každým rokem představuje nové unikátní vylepšení v rámci svých produktů.

Tovární jezdci značky Cannondale patří ke světové elitě. Spojení nejlepších závodníků a nejlepších kol přineslo řadu unikátních úspěchů. K současným hvězdám, které spoléhají na kvalitu kola Cannondale, patří i Peter Sagan.

Pokud mluvíme o Cannondale, pak sem patří nejen silniční kola, ale i horská. Sortiment doplňuje cyklistické oblečení a další příslušenství.


Více o klientovi naleznete na www.aspire.eu

Zadání klienta

Zadavatel: ASPIRE SPORTS, s.r.o.

Jelikož se jedná o oficiální distribuční web značky Cannondale určený pro Českou republiku, klient požadoval unikátní grafické zpracování dle současných nejmodernějších trendů, protože původní web byl již poměrně zastaralý. Druhým důvodem pro tvorbu nového webu byl požadavek na aplikaci pokročilé funkčnosti na míru a systému pro snadnou správu obsahu webu. Přestože se jednalo o kompletní realizaci s řadou specifických přání, bylo vyhověno požadavku klienta na spuštění již po 45 dnech. Tyto stránky byly tvořeny souběžně s dalším webem společnosti Aspire: www.gtbicycles.cz.

Výsledné řešení

Kompletní realizaci jsme dokázali zvládnout v termínu 40 dní.

Úvodní strategie

Výsledkem vstupní projektové strategie bylo rozplánování kompletního modelu webu. Nadefinována byla obsahová struktura, funkčnost a navigační schémata. Na základě těchto podkladů byl zpracován model webu (wireframe) společně se zadáním pro grafika.

Grafické řešení

Na projektu pracoval 14 dnů v kuse zkušený grafik, který má za sebou řadu realizací z oblasti produktových webů. V rámci této realizace bylo provedeno celkem 13 klientských revizních konzultací vedoucích k dospecifikování finální podoby webu. Celá grafická realizace byla náročná i z pohledu toho, že pro řadu specifických stránek bylo nutno vytvořit unikátní grafická řešení.

Klient požadoval responzivní webdesign, který se automaticky přizpůsobuje velikosti zobrazovacího zařízení. S ohledem na tento požadavek musely být veškeré grafické návrhy důkladně promyšleny.

Při volbě barevného řešení vyšel grafik z tzv. brandbooku, kterým společnost Cannondale definuje barevnost a podobu oficiálních produktových webů. Vytvořena byla elegantní a moderní grafika, která díky své nadčasovosti dokáže značku reprezentovat několik roků.

Redakční systém

Následné nakódování grafiky na redakční systém Comerto proběhlo v extrémně rychlém čase.

Klient získal velmi intuitivní redakční systém, který umožňuje jednoduše editovat většinu stránek. Touto změnou klient ušetřil značné časové náklady, které byly generovány v rámci původního webu, jenž neposkytoval klientovi tyto možnosti.

Snadnou práci se systémem, který šetří práci i čas, dokládá také fakt, že informace o kompletním sortimentu produktů byly s pomocí připojeného transportéru rychle překopírovány z původního webu, aniž by tyto klient musel pracně ručně vykopírovat.

Zakázkové moduly a speciality

Katalog: modul umí exporty z jiných externích systému, tudíž je schopen rychle aktualizovat produktové informace apod. Je možno přidávat parametry k produktům, podle kterých lze vyhledávat i filtrovat. Hlavní přednosti: snadná správa, přehlednost, variabilita.

Pomocník s výběrem: parametrické zadávání vlastností a následné vygenerování (vyhledání) kol, která odpovídají daným parametrům.

Porovnání: přehledný porovnávač parametrů u více kol najednou.

Prodejci: seznam prodejců provázaný na katalog i mapu. Zaručuje snadné vyhledání nejbližšího prodejce. U každého prodejce lze snadno nadefinovat povinná informační pole pro vizitku každé prodejny. 

Technologie: modul pro správu a editaci technologií, které je možné sdílet skrz různé typy kategorií stránek.

Součástí pokročilé funkčnosti je i možnost oddělené správy jazykových variant stránek. Stejně tak lze bez problémů v budoucnu napojit na systém další jazykové varianty. Redakční systém je plně modulární a umožňuje nejen individuální rozšiřování, ale i řadu korekcí a zakázkové nastavení dle potřeb klienta. Díky tomu se s odstupem času nebude měnit celý systém, jak tomu bylo nyní, ale v plánu je pouze realizace nového grafického řešení po určité době (redesign s ohledem na aktuální trendy a potřeby klienta). Díky tomu klient v budoucnu ušetří nemalé finanční prostředky.

Samozřejmostí je rychlé načítání a stabilita systému včetně pravidelných záloh.


www.cannondalebikes.cz

Rozdíly po a před

Cannondale Bikes
Cannondale Bikes

Další rozdíly po a před

Cannondale Bikes
Cannondale Bikes

Další screenshoty webu

Cannondale Bikes
Cannondale Bikes
Cannondale Bikes
Cannondale Bikes

Mobilní verze stránek

Cannondale Bikes
Cannondale Bikes

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference