Pro: AC Interiér, s.r.o.
Realizace: 2015
www.acinterier.cz

O klientovi

Firma AC Interiér se zabývá prodej kancelářského, školního a zdravotnického nábytku včetně doplňků pro interiéry kanceláří, prodejen, ordinací a škol.

Více o klientovi na www.acinterier.cz

Zadání klienta

Původně klientovi zajišťovalo fungování e-shopu velmi zastaralé redakční řešení na míru, které bylo těžkopádné a jakákoliv úprava byla nákladná a takřka nemožná, aniž by její realizace neovlivňovala i jiné funkčnosti webu, které by bylo nutno dále upravovat a vyvíjet. Z tohoto důvodu se klient rozhodl pro radikální změnu.

Pro tvorbu nového e-shopu na míru klient vydefinoval níže uvedené požadavky. Prvním z nich bylo vytvoření automatického propojení na účetní a skladový systém, který firma používá. Tímto krokem klient sledoval možnost jednotné a snadnější administrace veškerých interní procesů spojených s realizací prodeje přes e-shop. Mimo jiné požadoval napojení adresáře odběratelů a dodavatelů, synchronizaci příjemek, výdejek, faktur a dobropisů.

Dalším důležitým požadavkem bylo nastavení exportů do zbožových vyhledávačů Zbozi.cz, Heureka.cz, Google Nákupy, HledejCeny.cz.

Klient si taktéž přál sestavení pokročilého systému filtrace, možnost spravovat věrnostní programy (slevy na další nákupy, slevové kupóny v návaznosti na emailové adresy), možnost realizovat direct mailing podle kategorií, mít k dispozici hromadný export/import zboží, snadnou správu produktů např. formou duplikace, možnost hromadné procentuální úpravy cen u jednotlivých řad nábytku, nebo zobrazení jednoho produktu ve více odstínech látky, kovu apod. 

Výsledné řešení

Přestože klient vznesl řadu specifických nároků na technické řešení a funkčnost e-shopu, nedisponoval adekvátním finančním budgetem pro tvorbu komplexního řešení na míru. Z tohoto důvodu byla zvolena varianta realizace e-shopu na platformě Shoptet, která splňovala většinu požadavků klienta, a kterou jsme pro něj kompletně provedli od počáteční registrace Shoptet účtu, přes hromadný import prodejních položek z původního e-shopu a úpravu grafické šablony, až po následné úpravy, nastavení a spuštění, a to včetně doplňkového SEO servisu za účelem efektivnějšího zviditelnění nového e-shopu ve výsledcích vyhledávání.

Veškeré plnění e-shopu proběhlo s ohledem na pravidla optimalizace pro vyhledávače, což se týkalo nejen samotných textů, ale i obrázků, URL adres a dalších meta informací důležitých pro on-page SEO.

Mimo různorodých funkčních specifik jsme vydefinovali taktéž možnost vkládání tzv. produktových variant, ke kterým lze snadno přidávat jejich kombinace a ke každé takové kombinaci taktéž individuálně fotografie a cenu.

Na základě kodérské editace grafické šablony Shoptetu s pomocí CSS stylů jsme customizovali grafický vzhled e-shopu dle individuálních požadavků klienta.

Klient tak měl kompletně připraven e-shop v krátkém čase včetně definic parametrů filtrací, způsobů plateb a doprav, naplnění produkty a řady dalších funkčních nastavení.

V rámci podpory prodeje jsme aktivovali remarketingové kódy (Google + Facebook) a také kódy pro měření konverzí. E-shop jsme propojili s porovnávači zboží Heureka.cz a Zbozi.cz.

Součástí dohodnuté spolupráce bylo závěrečné školení pro práci s e-shopovým systémem, a to především v oblastech:

  • správa katalogu zboží,
  • tvorba variant zboží,
  • správa objednávek,
  • správa textového obsahu e-shopu.

Klientovi jsme po spuštění e-shopu navíc poskytli 1-měsíční konzultační servis pro oblast správy e-shopového systému.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...