Vilpe.cz - SEO

Povedlo se nám

Zvýšení počtu návštěv z vyhledávání
104%
V meziročním srovnání (12 měsíců) došlo k nárůstu počtu návštěv z vyhledávačů o 104%!
Získání nových zákazníků
102%
Přes organické vyhledávání získalo Vilpe 102,75% tzn. “nových návštěvníků”.
Pro: Jakub Kokeš CZ, s.r.o.
Realizace: 2020
www.vilpe.cz

O klientovi

Vilpe je finská značka s více než 40letou tradicí, která se zabývá prodejem odvětrávací techniky do budovy. Vyvíjí unikátní technologie s vlastními patenty. Mezi inovativní řešení patří bezhlučná digestoř, kterou prodávají pod názvem „Tichá kuchyně” nebo ECO Wireless či Vilpe Flow. Nabízí výrobky prvotřídní kvality s unikátní technologií, kterou nikdo jiný nenabízí.

Více o klientovi na www.vilpe.cz

Zadání klienta

Zvýšit viditelnost nového webu, která přinese nové poptávky, ať už ze základní nabídky odvětrávacích systémů či ze systému Tichá digestoř.

Výsledné řešení

Web Vilpe vznikl na půdě Comerta, a proto byly základní technické aspekty webu ošetřeny při spuštění. Na začátku realizace jsme provedli důležitou kontrolu:

 • indexace všech stránek,
 • kontrola stavových kódů,
 • kontrola sitemap,
 • kontrola robots.txt,
 • nastavení self-kanonizace,
 • rychlost stránek,
 • nasazení základních strukturovaných dat,
 • validaci zdrojového kódu.

Našim hlavním cílem bylo optimalizovat web z hlediska on-page (obsah). Vypracovali jsme analýzu klíčových slov a obsahovou strategii, ve které byla definovaná prioritní a sekundární klíčová slova směrodatná pro následnou strukturu webu. Copywriting a úprava obsahového SEO probíhaly pravidelně každý měsíc.

V první řadě jsme se podívali na to, zda každé klíčové slovo má svou vlastní cílovou stránku nebo zda souvisí s některou s existující cílových stránek. Pomohli jsme si nástrojem Collabim, který nám pomohl toto efektivně analyzovat. Připravili jsme přehlednou tabulku, která obsahovala klíčové slovo, hledanost na Googlu, Seznamu, aktuální pozici a cílovou URL. Na základě těchto údajů jsme definovali clustery klíčových slov a začali tvořit obsah ke kategoriím a podkategoriím, a případně tvořili vstupní stránky nové.

Kromě samotného textování jsme se zaměřili na:

 • interní prolinkování z důležitých klíčových slov,
 • strukturu nadpisů,
 • úpravu meta title a meta description včetně doplnění emotikonů pro zvýraznění textů,
 • optimalizaci obrázků a doplnění tagů Title, Alt,
 • optimalizaci souborů ke stažení v detailu produktu,
 • vytvoření nejčastějších otázek ke kategorii, produktům i firmě, které se zobrazují přímo ve výsledcích vyhledávání.

Výhodou našeho redakčního systému z pohledu SEO je možnost automatizace některých úkonů, které výrazně usnadňují a hlavne zefektivňují práci. Příkladem je hromadné přejmenování názvu dokumentů nebo podnadpisů v detailu produktu. Tímto způsobem můžeme snadno přidávat klíčová slova včetně skloňování nebo připravit meta description, ve kterém se mění pouze název kategorie.

Dosažené výsledky

Organické vyhledávání se stalo nejsilnějším online marketingovým kanálem webu Vilpe. V meziročním srovnání (12 měsíců) došlo k nárůstu počtu návštěv z vyhledávačů o 104,02% vůči adekvátně stejnému období v minulosti. Podstatné zviditelnění firmy a jasný efekt SEO se prokázal i na akvizičních metrikách, kdy přes organické vyhledávání získalo Vilpe 102,75% tzn. “nových návštěvníků”.

Podobné reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Zdroje návštěvnosti: Organické vyhledávání
71 %

Full-service SEO pro GigaLékárnu

Pro jednu z největších online lékaren GigaLékarnu jsme zajistili optimalizaci pro vyhledávače, včetně analýzy klíčových slov,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %

Full service online marketingu – Repelent Predator

Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google,...