Nový web pro SolidVision

Nový web pro SolidVision
Pro: SolidVision
Realizace: 2021
www.solidvision.cz

O klientovi

SolidVision, s.r.o. nabízíme komplexní PLM řešení postavené na platformě SOLIDWORKS s více než desítkou produktů. Je autorizovaný distributor úspěšného strojírenského 3D CAD systému SOLIDWORKS – výkonného parametrického 3D modeláře a přehledného a intuitivního pracovního prostředí pro práci konstruktérů. Nabízí nástroje pro tvorbu bezvýkresové dokumentace, nástroje vytvářející realistické obrázky a animace z modelů. A také analytické nástroje, které konstruktérům pomáhají pomocí simulace ověřit spolehlivost výrobků bez nutnosti složitého a nákladného testování.

Součástí portfolia je také kompletní škála nástrojů k programování CNC obráběcích strojů. Samozřejmostí je profesionální podpora, školení v systémech, webináře, konference, vydávání učebnic. A k tomu i semináře a studentské kurzy pro školy – tedy výchova potenciálních mladých konstruktérů.

Je tedy jasné, že taková firma potřebuje i odpovídající webovou prezentaci. A proč přestala vyhovovat ta stará?

Více o klientovi na www.solidvision.cz

Zadání klienta

Starý web byl již technicky zastaralý (nevyhovoval mobilnímu prostředí), byl nepřehledný a měl i zastaralou grafiku. Zároveň nevyhovoval ani svými funkcemi: nebyl napojený na informační systém a měl i zastaralý redakční systém – s omezeným přístupem pro změny.

Cílem bylo vytvořit moderní přehledný web, s předpokládanou životností alespoň 5 let.

Web musí zvládnout prodej licencí, zaslání poptávky, případně zaevidovat zájem o jakékoliv doplňkové služby či produkty z klientova portfolia.

Nový web měl reflektovat to, že typický návštěvník bude muž s technickým vzděláním, často konstruktér, vedoucí konstrukce nebo jednatel firmy.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Zadáním bylo tedy vytvoření internetové prezentace. Klient dodal kompletní grafiku, dodal i wireframe. Také systém pro nabídku služeb (semináře, webináře, školení) byl řešen zvlášť.

Na nás tedy zbývalo kódování – tedy přenesení modelu webu a grafiky do skutečného webu. Tedy včetně zajištění funkčnosti. Web také používá naše vlastní moduly: kontakty, katalog, videa či dokumenty.

Z realizace nesmíme opomenout napojení na analytické nástroje – aktivace Google Search Console, nasazení kontejneru Google Tag Manager, zkontrolování interních linků pomocí nástroje Xenu, zkontrolováno měření cílů v Google analytics. A také na průběžné školení v novém systému, aby přechod byl pro klienta co nejvíce hladký.

Prostě i díky úzké spolupráci s klientem se v relativně krátké době podařilo zmodernizovat web na úroveň, která je „hodna největšího prodejce řešení SOLIDWORKS“.

Jak vypadá web SolidVision.cz?

Ve videu představujeme celý web SolidVision i s jednotlivými nakódovanými prvky, jako je katalog nebo kontakty

Hodnocení klientem

Jak vidím spolupráci s Comertem? Před 4 lety jsme se rozhodli pro nový web. Pokud od firmy očekáváte profesionální přístup, rychlou odezvu při výskytu problémů, dodržování termínů, návrhy alternativních řešení při rozhodování, pak si vyberte digitální agenturu Comerto.
Jiří Procházkavedoucí marketingu SolidVision, s.r.o.

Podobné reference

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Nový prezentační web zaměřený na design a čisté provedení

Moderní přístup k webdesignu si vysloužil projekt Maxmilian Develop, pro který jsme připravili kompletně nový web charakteristický...
Redesign webu hotelu Continental Brno se zaměřením na SEO

Redesign webu hotelu Continental

Nový web pro Continental Brno, známý brněnský hotel s dlouholetou tradicí, se speciálním zaměřením na prezentaci služeb a...
Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Nový web pro Elektrofyziku a systém Drypol®

Modernizace webu pro českého výrobce systémů na vysoušení zdiva Drypol®. Největší výzvou bylo zachování dobré optimalizace,...
Tvorba webu na míru pro NANO - AUDIT

Tvorba webu pro NANO - AUDIT

Nový web pro účetní a auditorskou firmu NANO - AUDIT, který byl vytvořen na míru od loga a grafiky přes wireframe a strukturu...