Nový web pro SolidVision

Nový web pro SolidVision
Pro: SolidVision
Realizace: 2021
www.solidvision.cz

O klientovi

SolidVision, s.r.o. nabízíme komplexní PLM řešení postavené na platformě SOLIDWORKS s více než desítkou produktů. Je autorizovaný distributor úspěšného strojírenského 3D CAD systému SOLIDWORKS – výkonného parametrického 3D modeláře a přehledného a intuitivního pracovního prostředí pro práci konstruktérů. Nabízí nástroje pro tvorbu bezvýkresové dokumentace, nástroje vytvářející realistické obrázky a animace z modelů. A také analytické nástroje, které konstruktérům pomáhají pomocí simulace ověřit spolehlivost výrobků bez nutnosti složitého a nákladného testování.

Součástí portfolia je také kompletní škála nástrojů k programování CNC obráběcích strojů. Samozřejmostí je profesionální podpora, školení v systémech, webináře, konference, vydávání učebnic. A k tomu i semináře a studentské kurzy pro školy – tedy výchova potenciálních mladých konstruktérů.

Je tedy jasné, že taková firma potřebuje i odpovídající webovou prezentaci. A proč přestala vyhovovat ta stará?

Více o klientovi na www.solidvision.cz

Zadání klienta

Starý web byl již technicky zastaralý (nevyhovoval mobilnímu prostředí), byl nepřehledný a měl i zastaralou grafiku. Zároveň nevyhovoval ani svými funkcemi: nebyl napojený na informační systém a měl i zastaralý redakční systém – s omezeným přístupem pro změny.

Cílem bylo vytvořit moderní přehledný web, s předpokládanou životností alespoň 5 let.

Web musí zvládnout prodej licencí, zaslání poptávky, případně zaevidovat zájem o jakékoliv doplňkové služby či produkty z klientova portfolia.

Nový web měl reflektovat to, že typický návštěvník bude muž s technickým vzděláním, často konstruktér, vedoucí konstrukce nebo jednatel firmy.

Jak web vypadá

Mobilní verze stránek

Výsledné řešení

Zadáním bylo tedy vytvoření internetové prezentace. Klient dodal kompletní grafiku, dodal i wireframe. Také systém pro nabídku služeb (semináře, webináře, školení) byl řešen zvlášť.

Na nás tedy zbývalo kódování – tedy přenesení modelu webu a grafiky do skutečného webu. Tedy včetně zajištění funkčnosti. Web také používá naše vlastní moduly: kontakty, katalog, videa či dokumenty.

Z realizace nesmíme opomenout napojení na analytické nástroje – aktivace Google Search Console, nasazení kontejneru Google Tag Manager, zkontrolování interních linků pomocí nástroje Xenu, zkontrolováno měření cílů v Google analytics. A také na průběžné školení v novém systému, aby přechod byl pro klienta co nejvíce hladký.

Prostě i díky úzké spolupráci s klientem se v relativně krátké době podařilo zmodernizovat web na úroveň, která je „hodna největšího prodejce řešení SOLIDWORKS“.

Jak vypadá web SolidVision.cz?

Ve videu představujeme celý web SolidVision i s jednotlivými nakódovanými prvky, jako je katalog nebo kontakty

Podobné reference

Tvorba nového webu pro Sporten

Tvorba nového webu pro Sporten

Nový web s moderním a jednoduchým designem pro značku s vybavením na lyžování a běžkování Sporten, zaměřený na prezentaci...
Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Tvorba nového e-shopu REPELENT PREDATOR

Leroy Cosmetics s.r.o. je ryze česká společnost, která za pomoci unikátních receptur vyrábí velmi populární...
Šenkýř Motorsport

Šenkýř Motorsport

Nový přehledný a intuitivní web s moduly a snadnou administrací pro Šenkýř Motorsport.
Tvorba nového webu pro HalyComp

Tvorba nového webu pro HalyComp

HalyComp se specializuje na projekci, výstavbu a rekonstrukci ocelových a betonových hal. HalyComp vytváří...