Online marketingová strategie pro Comsa Brno Palace Hotel

Comerto / Internetový marketing / Reference marketing / Online marketingová strategie pro Comsa Brno Palace Hotel

Krátce o projektu

Projekt v kostce: Kompletní strategie online marketingu pro TOP management hotelu.
Pro: Comsa Brno Palace Hotel
Rok realizace: 2011
Web: www.barcelo.com

O klientovi

Online marketingová strategie pro Comsa Brno Palace Hotel

 

V roce 2012 změnil hotel Comsa Palace svého majitele a nyní se jmenuje Barceló Brno.

Původní pětihvězdičkový hotel Comsa Palace Brno se nachází v centru města Brna na ulici Šilingrovo náměstí 2, poblíž slavné katedrály svatého Petra a Pavla, tj. vedle Denisových Sadů. Španělská společnost Comsa International v roce 2005 starou chátrající budovu, kterou v červnu 2009 otevřela po kompletní renovaci.

Hotel je situován ve zrekonstruované historické budově z roku 1855. Nyní je hotel představitelem moderního designu a patří k nejluxusnějším hotelům v Brně. Hotel nabízel 119 pokojů a kongresové prostory s kapacitou 120. K dispozici je také lobby bar, fitness, wellness a restaurace Palazzo. Klimatizované pokoje jsou koncipovány podle slavného španělského návrháře Paco Entrena, kombinující styl 19. století s moderním stylem Středomoří.

Zadání klienta

Klient nás na základě doporučení oslovil s požadavkem na vypracování komplexní strategie pro řešení internetového marketingu hotelu. Cílem klienta byla revize stávajícího webu za účelem zlepšení konverznosti a podpora návštěvnosti stránek s pomocí rozšířených možností online propagace. Klient si objednal vypracování rozsáhlé studie (audit webu) včetně konkrétních doporučení pro roční propagační plán.

Výsledné řešení

Audit webu se dle zadání klienta zaměřil na oblast grafického řešení, doporučení pro změnu layoutu ve spojení s grafickými prvky, rozbor UX a konverznosti. Druhá část požadavku klienta apelovala na zpracování plánu pro oblast SEO a online propagace.

Detailní analýze byl z naší strany podroben především objednávkový/rezervační proces. I na základě srovnání s relevantní konkurencí byl objednávkový proces vyhodnocen jako příliš složitý pro zájemce o ubytování. Rezervace by měla mít max. 3 jednoduché kroky (výběr pokoje, zadání osobních údajů, potvrzení rezervace), což bylo klientovi detailně vysvětleno.

Hodně nedostatků bylo objeveno i v dalších oblastech, kdy například jednotlivé varianty pokojů neobsahovaly možnost rezervace přes akční rezervační tlačítko. Stejně tak velký nedostatek byl ve formě prezentace pokojů, kdy chybělo velké množství ilustračních fotografií pro zájemce o konkrétní variantu pokoje.

Na základě nasazení teplotních map a za pomoci kombinace dalších analytických nástrojů bylo zpracována analýza slabých a silných míst webu. V rámci webové analytiky jsme se zaměřili také na zmapování uživatelského chování a základní definici person. Identifikovány byly problematické stránky webu s ohledem na bounce rate (míru okamžitého opuštění stránek) a jiné ukazatele.
Finální výsledky auditu a plán online marketingu byly prezentovány vedení hotelu v angličtině.


www.barcelo.com

Obrázky k projektu

Online marketingová strategie pro Comsa Brno Palace Hotel

Realizované služby

Hlavní služby

Další specifické služby

 

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Další reference