Comerto / Online marketing / Reference marketing / Hromadný e-mailing pro Raven Fishing

Hromadný e-mailing pro Raven Fishing

Hromadný e-mailing pro Raven Fishing
Cílem tohoto projektu bylo zavést efektivní e-mailový marketing jako další kanál propagace e-shopu.
Pro: Raven International s.r.o.
Realizace: 2015 - 2016
www.raven-fishing.cz

O klientovi


Raven Fishing je největším rybářským a outdoorovým obchodem v Evropě.

Česká pobočka zahrnuje rozsáhlou kamennou prodejnu v Brně a e-shop nabízející největší sortiment rybářských potřeb skladem.

Více o klientovi na www.raven-fishing.cz

Výsledné řešení

Co se podařilo?

 • Sjednotili jsme vzhled e-mailů podle korporátní identity společnosti, takže jsou jasně identifikovatelné se značkou Raven Fishing.
 • Dále jsme vyladili proces komunikace ohledně náplně každého budoucího newsletteru tak, aby se jednalo o co nejvíce automatizovanou činnost, která zabírá co nejméně času.
 • Schvalovací procesy jsme také vychytali, aby nové sdělení zákazníkům mohlo spatřit světlo světa co nejrychleji, a to jak u dlouhodobě plánovaných akcí, tak i nárazových speciálních nabídek.

Naměřili jsme

 • E-mail se stal čtvrtým nejsilnějším zdrojem tržeb e-shopu. Jelikož e-shop Raven Fishing do této chvíle hromadný e-mailing neprovozoval, jsou tyto tržby velmi významným navýšením celkového obratu e-shopu.
 • Newslettery si vedly v minulém roce lépe než návštěvnost z odkazujících stránek, PPC reklam a návštěv ze sociálních sítí (seřazeno od nejsilnějších zdrojů tržeb).Křivka návštěvnosti s využitím hromadného e-mailingu a zobrazením i křivky návštěvnosti bez hromadných newsletterů

Návštěvnost z newsletterů tvoří důležitou část veškerého trafficu, která by neměla být opomíjena.


Jaké byly newslettery?

Reklamní sdělení e-shopu, která jsme rozesílali e-mailem všem zákazníkům byla jednotná svým vzhledem a přitom každý newsletter byl zcela unikátní.

Vždy se jednalo o něco zajímavého. Předměty jednotlivých e-mailů jsme se snažili psát tak, aby zprávy stály za otevření a přečtení.

Některé předmětové věty byly i A/B testovány. Na dostatečně statisticky významném vzorku jsme otestovali, který předmět si vedl v míře prokliku lépe a ten vítězný jsme rozeslali na zbytek databáze.

Z jakých částí se newslettery skládaly?

Každý newsletter se držel wireframu (rozvržení), který jsme po každém rozeslání vylepšovali na základě poznatků a dat z předchozí rozesílky.

Hlavní funkční prvky struktury newsletteru pro e-shop, které považujeme za povinné a uživateli velmi používané:

 • Hlavička, která obsahuje korporátní identitu a hlavní claim. Díky obrandované hlavičce příjemci okamžitě ví, který e-shop jim e-mail zaslal a také to šíří povědomí o značce.
 • Kategorie - hlavní kategorie e-shopu. Uživatelé se mohou podívat do specifické kategorie e-shopu (zkratka) a koupit si, co jim chybí.
 • Banner s hlavní sdělením poslání newsletteru, které prezentuje hlavní akci:
  • Akce může být slevového charekteru,
  • nebo se může týkat poštovného.
  • U každé akce musí být jasně definováno, od kdy do kdy platí.
 • Akční produkty zobrazené tak, aby se pro ně zákazník pokud možno nadchl a šel si je koupit, nebo o nákupu začal přemýšlet.
 • Bestsellers - blok s dlouhodobě nejvíce prodávanými produkty.
 • Banner s upoutávkou na to, na co se mohou zákazníci těšit příště.
 • Blok s fotografií prodejny / skladu.
 • Adresa prodejny a výzva k připojení na stránku obchodu na Facebooku.


Náhledy vybraných newsletterů


Best practice aneb poznatky z tohoto projektu

Zjistili jsme, že zprvu trochu nebezpečné a neustálé slevy mohou být přetaveny ve výhody, přidanou hodnotu a podporu prodeje, ale nesmí být tyto slevy neustále k dispozici. Toho jsme dosáhli pomocí časového vymezení a oznámení, kdy přesně bude sleva k dispozici a kdy končí platnost slevy. Časové vymezení musí být vidět vždy na první pohled a musí být dobře pochopitelné. Nejvíce se nám osvědčily akce trvající od pondělí do nedělního večera.

Velmi pomohlo, když jsme si dali záležet jak s předmětem newsletteru, tak i s úvodní větou. Skvěle funguje umístění odkazu na akční nabídku ještě před obrázkový obsah.

 • Spojení nabídky s výhodou, kterou nákup / inspirace uživatelům pomůže

  • Sleva 20 % na rybářské křesla, spacáky, bivaky a lehátka, aneb komfortní pobyt u vody

 • Upozornění - Cokoli, na co si mají uživatelé dát pozor

  • Ideálně kdy budou slevy, nebo co se bude dít následující měsíc.

Také je dobré si vyhrát s alternativními texty a jejich nastylováním – zaznamenali jsme vyšší míru prokliku právě u e-mailů, které byly takto vyladěny.

Realizované služby

Podobné reference

Kompletní online marketing Atila Shop

Kompletní online marketing – správa SEO, PPC, srovnávačů zboží a sociálních sítí (FB a IG) se vším všudy (tvorba obsahu,...
Zdroje návštěvnosti: Organické vyhledávání
71 %

Full-service SEO pro GigaLékárnu

Pro jednu z největších online lékaren GigaLékarnu jsme zajistili optimalizaci pro vyhledávače, včetně analýzy klíčových slov,...
Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...
Náklady na reklamu: Heureka.cz
1,76 %

Full service online marketingu – Repelent Predator

Pro Leroy Cosmetics a především jejich repelenty Predator jsme připravili reklamy, příspěvky a inzertní obsah na Google,...