Reklamy s produktovými informacemi

Comerto / Internetový marketing / PPC / Produktové reklamy

Reklamy s produktovými informacemi (Product Listing Ads) jsou novým formátem dostupným ve službě Google Ads. Jde o velice silný nástroj, díky němuž mohou internetové obchody zobrazovat informace o nabízených produktech poutavou formou přímo ve vyhledávání na Googlu.

Zatímco tradiční PPC reklama ve vyhledávačích používá výhradně zavedený stručný textový reklamní formát, reklamy s produktovými informacemi jsou podstatnou změnou zažitých pořádků. Při využití této funkce mohou eshopy přímo na stránce výsledků vyhledávání (SERP) inzerovat konkrétní produkty, a to mnohem zajímavější formou.

Reklamy s produktovými informacemi obsahují


Reklamy s produktovými informacemi (Product Listing Ads)
  • Název produktu
  • Cenu
  • Název obchodu
  • Propagační text
  • Obrázek produktu

Nový rozměr reklamy ve vyhledávání

Formát produktových reklam především díky obrázkům produktů a možnosti srovnání cen několika prodejců přináší potenciál pro mnohem větší zaujetí uživatele přímo při vyhledávání.

Jde vlastně o výstup placeného zbožového vyhledávače přímo ve fulltextovém vyhledávání Google. Je známo, že vyhledávače zboží přinášejí návštěvnost s velmi dobrým konverzním poměrem, což dává reklamám s produktovými informacemi perfektní předpoklad pro vysoký obchodní výkon a výbornou návratnost investic.

Značným přínosem pro inzerenty pak je to, že systém Google Ads zajišťuje automatické generování reklam na všechny produkty v eshopu. K tomu se využívají data ze služby Nákupy Google.

Jak nastavit reklamy s produktovými infomracemi

  • Podmínkou využití této funkce je kromě účtu Google Ads také účet ve službě Google Merchant Center. Tyto dva účty je třeba propojit.
  • Váš internetový obchod musí generovat zdroj dat o produktech (XML feed), který je napojen na Google Nákupy.
  • Po propojení účtů je dále zapotřebí v Google Ads založit kampaň typu Reklamy s produktovými informacemi a i tu následně propojit s účtem Google Merchant Center.
  • Podrobný postup popisuje nápověda Google Ads.

Využijte tento vysoce účinný reklamní formát!
Nevíte-li si rady s nastavením reklam s produktovými informacemi, spolehněte se na PPC specialisty Comerta.

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.