Comerto / Odborné poradenství & školení / Reference školení / Školení Google Analytics pro VUT Brno

Školení Google Analytics pro VUT Brno

V úterý 23. 7. 2015 proběhlo ve velké zasedací místnosti společnosti Comerto odborné školení zaměřené na pokročilé nastavení a používání služby Google Analytics. Tohoto školení se zúčastnili specialisté z Centra výpočetních a informačních služeb (CVIS) VUT. Jmenovitě Ing. Rudolf Musil, Ing. Marek Strakoš, Ing. Lubomír Hurtečák a Ing. Libor Skočík.
Pro: Vysoké učení technické v Brně
Realizace: 2015
www.vutbr.cz

O klientovi

VUT v Brně se dlouhodobě umísťuje v žebříčku nejlepších světových univerzit, který každoročně sestavuje společnost QS Quacquarelli Symonds Limited. V roce 2015 se VUT dařilo zejména v kategorii Engineering - Civil and Structural, v rámci jíž se v konkurenci všech ostatních hodnocených univerzit z celého světa umístilo na 101.-150. pozici.
Vysoké učení technické v Brně bylo jednou ze dvou českých univerzit, které jako první v republice obdržely prestižní certifikáty Evropské komise ECTS Label a DS Label na období 2009-2013. Po uplynutí tohoto období byla platnost certifikátů prodloužena na 2013-2016.

Více o klientovi na www.vutbr.cz

Zadání klienta

Na základě přesně specifikované požadavku ze strany objednatele bylo toto školení sestaveno na míru, přičemž jeho osnova se skládala z níže uvedených problematik:

 1. Jak navrhnout správnou strategii rozložení účtů a profilů s ohledem na strukturu organizace a partnerských pracovišť VUT?
 2. Jak porozumět systému přístupových práv a zvolit správnou bezpečnostní politiku?
 3. Možnosti přizpůsobení měřícího skriptu potřebám VUT.
 4. Jak správně provést kompletní vstupní nastavení měřícího účtu.
 5. Jak pracovat s pokročilejšími reporty a funkcemi statistických přehledů.
 6. Jak správně používat filtry, segmentaci a vlastní reporty pro detailní vyhodnocování statistik?
 7. Customizace funkčnosti a výstupů statistických dat.
 8. Seznámení s nedávnými novinkami: statistikami v reálném čase, cestami s více kanály, sledováním sociálních interakcí, vizualizací toku návštěvníků, SEO reporty, konverzními metodami vyhodnocování.
 9. Jak sledovat složitější případy různých cílů a konverzních cest.
 10. Definice nejčastějších problémů a chyb, které ztěžují/ovlivňují vyhodnocování reklamních kampaní.
 11. Jak pracovat s daty pro účely SEO a placené reklamy (PPC).
 12. Jak nastavit a sledovat na webu různé události, interní vyhledávání aj.

Výsledné řešení

V prvním školícím bloku byla odprezentována teorie souběžně doplněná praktickými ukázkami nastavení a práce s Google Analytics v administrační části i v rozhraní se statistickými přehledy. Pracováno bylo přímo s jednotlivými měřícími účty VUT. V průběhu školení bylo provedeno taktéž ukázkové ladění analytických účtu při souběžném předávání know-how. V závěru školení byl věnován prostor pro konkrétní dotazy ze strany školených.

O CVIS VUT

CVIS zabezpečuje páteřní počítačovou síť webové aplikace VUT (Portál, StudIS, Teacher, ePřihláška, eLearning aj.), informační systém Apollo (přes 130 modulů), správu celoškolského software a údržbu 150 serverů a 200 PC a emailů rektorátu. CVIS dále řeší správu studentské sítě KolejNet.

Podobné reference

Školení Facebook marketingu pro firmu LR Health & Beauty Systems

V pátek 11. 7. 2015 proběhlo ve školící místnosti společnosti Comerto další ze série školení, tentokráte určené pro firmu...

Školení Facebooku pro město Mikulov

Dne 23. 3. 2015 zavítal náš lektor Čestmír Stejný na městský úřad v Mikulově, kde předával své znalosti Facebooku panu starostovi...