Comerto / Odborné poradenství & školení / Odborné články / Současné trendy v online prezentacích

Současné trendy v online prezentacích

Díky neustálému přílivu nových inovačních prvků v oblasti online prezentace se můžeme těšit velikému technologickému pokroku, který má ještě velké rezervy. Budoucnost, ale i přítomnost se nese v duchu příznivé interaktivity. Pojďme se společně podívat za nejnovějšími trendy, jež hýbou světem.
Díky neustálému přílivu nových inovačních prvků v oblasti online prezentace se můžeme těšit velikému technologickému pokroku, který má ještě velké rezervy. Budoucnost, ale i přítomnost se nese v duchu příznivé interaktivity. Pojďme se společně podívat za nejnovějšími trendy, jež hýbou světem.

Javascript dostává přednost před Flash animacemi

Minulý rok zaznamenal neobvykle vysoký nárůst poptávky po moderních mobilních přístrojích. Společnost Apple vykázala největší prodejnost a získala tak prvenství nad svými rivaly. Zároveň vyhlásila stopku flash animacím, které přestala absolutně podporovat a namísto toho se sympatickým způsobem odevzdala do područí Javascriptu. Tento krok samozřejmě jako uživatelé jen vítáme.

Interaktivita prezentace v obsahové části

U Javascriptu si určitě vynachválíme dokonalejší správu vlastního obsahu. Taktéž je zde možná indexace pomocí fulltextových vyhledávačů. Právě s Javascriptem se nám usnadňuje celková orientace, zároveň je velmi často používán ve formě záložek a také nesmíme opomenout na nejrůznější navigační či rozbalovací prvky.

3D prostor pomocí parallex efektu

Nástup Javascriptu ovlivňuje nejednu aplikaci. Další takovou je parallel efekt, který nalezl široké využití v odvětví animovaných filmů. Obraz je díky této propracované leč velmi jednoduché technologii rozdělen do několika vrstev, jež se dokážou pohybovat odlišnou rychlostí. Touto technikou vzniká nám tolik známý 3D efekt. V rámci webových služeb se s touto technologií můžeme setkat u navigace, kdy se požadované místo určení pomocí jednotlivých vrstev přibližuje uživateli.

Vzrůstá zájem o marketing ve vyhledávačích

Fulltextové vyhledávače se staly neochvějnou součástí internetového podnikání. Snem každého majitele internetového obchodu či poskytovatele služeb se točí kolem dobré výchozí pozice v nejvěhlasnějších vyhledávačích. Nejen že získá celou řadu nových potencionálních zákazníků, ale zároveň získá návštěvníky, jež dané služby vyhledávali a projevili o ně enormní zájem. Tato neodmyslitelná skutečnost se stále více dostává do popředí před ostatní podpůrné marketingové nástroje a dokonce ji začínají využívat i opravdoví giganti, kteří se o SEO optimalizaci a PPC zajímali ve skrze jen okrajově.

Další odborné články

Podvodné zprávy na Facebooku: Jak ochránit Váš účet?
20.02.2024
Martin Mekyska
Neustále chodí na Facebooku či do Messengeru falešné výstražné zprávy, že Váš profil bude zablokován. Dejte si pozor, ať nepřijdete o Facebook stránku, profil, nebo...
Nová generace obrázků a jeden monopol k tomu
07.11.2022
Václav Piták
Slyšeli jste už o obrázkových formátech WebP, AVIF nebo JPEG XL? Všechny tyto formáty patří do nastupující generace, kterou budeme na našich webech vídat čím dál...
Cookie lišta (dle nových pravidel) pro redakční systém Comerto
03.01.2022
Martin Sikora
Od ledna 2022 je nutné získat souhlas uživatele s použitím cookies či analytických nástrojů a ne jej o nich pouze informovat, jak stačilo doposud. Jak je to u našeho...
Business za časů korony: Dejte zákazníkům vědět, že máte otevřeno a že fungujete i za stávající situace
28.03.2020
Martin Mekyska
Právě se vám dostal do rukou stručný přehled doporučení a nápadů, jak podpořit či nastartovat prodej i v době, kdy musí být ze zákona zavřené provozovny a zákazníci...