Současné trendy v online prezentacích

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Díky neustálému přílivu nových inovačních prvků v oblasti online prezentace se můžeme těšit velikému technologickému pokroku, který má ještě velké rezervy. Budoucnost, ale i přítomnost se nese v duchu příznivé interaktivity. Pojďme se společně podívat za nejnovějšími trendy, jež hýbou světem.

Javascript dostává přednost před Flash animacemi

Minulý rok zaznamenal neobvykle vysoký nárůst poptávky po moderních mobilních přístrojích. Společnost Apple vykázala největší prodejnost a získala tak prvenství nad svými rivaly. Zároveň vyhlásila stopku flash animacím, které přestala absolutně podporovat a namísto toho se sympatickým způsobem odevzdala do područí Javascriptu. Tento krok samozřejmě jako uživatelé jen vítáme.

Interaktivita prezentace v obsahové části

U Javascriptu si určitě vynachválíme dokonalejší správu vlastního obsahu. Taktéž je zde možná indexace pomocí fulltextových vyhledávačů. Právě s Javascriptem se nám usnadňuje celková orientace, zároveň je velmi často používán ve formě záložek a také nesmíme opomenout na nejrůznější navigační či rozbalovací prvky.

3D prostor pomocí parallex efektu

Nástup Javascriptu ovlivňuje nejednu aplikaci. Další takovou je parallel efekt, který nalezl široké využití v odvětví animovaných filmů. Obraz je díky této propracované leč velmi jednoduché technologii rozdělen do několika vrstev, jež se dokážou pohybovat odlišnou rychlostí. Touto technikou vzniká nám tolik známý 3D efekt. V rámci webových služeb se s touto technologií můžeme setkat u navigace, kdy se požadované místo určení pomocí jednotlivých vrstev přibližuje uživateli.

Vzrůstá zájem o marketing ve vyhledávačích

Fulltextové vyhledávače se staly neochvějnou součástí internetového podnikání. Snem každého majitele internetového obchodu či poskytovatele služeb se točí kolem dobré výchozí pozice v nejvěhlasnějších vyhledávačích. Nejen že získá celou řadu nových potencionálních zákazníků, ale zároveň získá návštěvníky, jež dané služby vyhledávali a projevili o ně enormní zájem. Tato neodmyslitelná skutečnost se stále více dostává do popředí před ostatní podpůrné marketingové nástroje a dokonce ji začínají využívat i opravdoví giganti, kteří se o SEO optimalizaci a PPC zajímali ve skrze jen okrajově.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.