Jak budovat kvalitní zpětné odkazy?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
O postavení internetových stránek ve výsledcích vyhledávačů rozhoduje hned několik faktorů – jednak například optimalizace klíčových slov, jednak jedinečnost a obsahová zajímavost publikovaných článků. Jsou to ale především zpětné odkazy (back links), které vynesou vaše internetové stránky na přední pozice. Samozřejmě za předpokladu, že budou dostatečně kvalitní.

Relevantní odkaz = kvalitní odkaz

Internetové vyhledávání je jednou z mála věcí, u kterých rozhoduje jak kvalita, tak kvantita. Zejména u zpětných odkazů, jež tvoří majoritní podíl při vypočítávání výsledné příčky, je těmto vlastnostem přisuzován velký důraz. Pro vysoký rating internetových stránek je proto zapotřebí co nejvíce zpětných odkazů, které pocházejí od jiných, vysoce postavených a tematicky podobných webových portálů. Hodnota je o to vyšší, pokud zdroje zpětných odkazů mají zalinkované pouze malé množství jiných stránek.

Není ale odkaz jako odkaz. Samotně stojící odkaz mezianeřekne vyhledávači ani zlomek toho, o čem vypovídá kvalitně napsaný a optimalizovaný článek.

Za dobrý peníz dobré odkazy

Přirozeným zdrojem zpětných odkazů je obsah internetových stránek. Ten, pokud je čtivý s odpovídající informační hodnotou, bývá často citován či je na něj pro svůj přínos odkazováno. V případě, že nejste zdatní ve psaní a vaše stránky jsou pouze obchodního charakteru, je vhodné zaplatit za poutavý obsah zkušenému slovotepci (copywriterovi).

Zmínku o vašem webu si však můžete zařídit sami. Vkládáním krátkých vizitek o vaší společnosti do internetových katalogů, vzájemnou výměnou odkazů, publikováním a propagováním na jiných stránkách (komentáře, příspěvky v diskuzích) lze získat rozsáhlý základ zpětných odkazů. V případě dalšího zájmu lze doporučit i přímo nákup zpětných odkazů, například v podobě zaplacení článku na tematicky příbuzném blogu.

Nápad stále vede

Přestože optimalizace vašich stránek spojená s dobrými zpětnými odkazy představuje nepostradatelnou součást internetové existence, je důležité míti na paměti, že návštěvníka nejvíce zaujmete provedením, stylem psaní, případně grafickým zpracováním, jednoduše originálním nápadem, kterým vytrhnete vaše stránky z průměrnosti ostatních.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.