Jak budovat kvalitní zpětné odkazy?

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
O postavení internetových stránek ve výsledcích vyhledávačů rozhoduje hned několik faktorů – jednak například optimalizace klíčových slov, jednak jedinečnost a obsahová zajímavost publikovaných článků. Jsou to ale především zpětné odkazy (back links), které vynesou vaše internetové stránky na přední pozice. Samozřejmě za předpokladu, že budou dostatečně kvalitní.

Relevantní odkaz = kvalitní odkaz

Internetové vyhledávání je jednou z mála věcí, u kterých rozhoduje jak kvalita, tak kvantita. Zejména u zpětných odkazů, jež tvoří majoritní podíl při vypočítávání výsledné příčky, je těmto vlastnostem přisuzován velký důraz. Pro vysoký rating internetových stránek je proto zapotřebí co nejvíce zpětných odkazů, které pocházejí od jiných, vysoce postavených a tematicky podobných webových portálů. Hodnota je o to vyšší, pokud zdroje zpětných odkazů mají zalinkované pouze malé množství jiných stránek.

Není ale odkaz jako odkaz. Samotně stojící odkaz mezianeřekne vyhledávači ani zlomek toho, o čem vypovídá kvalitně napsaný a optimalizovaný článek.

Za dobrý peníz dobré odkazy

Přirozeným zdrojem zpětných odkazů je obsah internetových stránek. Ten, pokud je čtivý s odpovídající informační hodnotou, bývá často citován či je na něj pro svůj přínos odkazováno. V případě, že nejste zdatní ve psaní a vaše stránky jsou pouze obchodního charakteru, je vhodné zaplatit za poutavý obsah zkušenému slovotepci (copywriterovi).

Zmínku o vašem webu si však můžete zařídit sami. Vkládáním krátkých vizitek o vaší společnosti do internetových katalogů, vzájemnou výměnou odkazů, publikováním a propagováním na jiných stránkách (komentáře, příspěvky v diskuzích) lze získat rozsáhlý základ zpětných odkazů. V případě dalšího zájmu lze doporučit i přímo nákup zpětných odkazů, například v podobě zaplacení článku na tematicky příbuzném blogu.

Nápad stále vede

Přestože optimalizace vašich stránek spojená s dobrými zpětnými odkazy představuje nepostradatelnou součást internetové existence, je důležité míti na paměti, že návštěvníka nejvíce zaujmete provedením, stylem psaní, případně grafickým zpracováním, jednoduše originálním nápadem, kterým vytrhnete vaše stránky z průměrnosti ostatních.

Další odborné články

Jak vložit 3D fotografii na Facebook a jaké to přináší marketingové výhody
25.10.2018
Martin Mekyska
Facebook nyní nově umožňuje nahrát 3D fotografii pořízenou v režimu Portrét na nejnovějších iPhonech. Tato fotografie potom na Facebooku vytvoří krásný...
Pamatujete si je všechny? Evoluce loga Google Analytics
25.07.2018
Bc. Jakub Šmíd
Google Analytics je služba, kterou naši analytici v Comertu používají častěji než kartáček na zuby. A to si je čistí fakt pravidelně. S podobnou pravidelností...
Facebook: Prohlédněte si reklamy každé stránky (i konkurence)
18.07.2018
Martin Mekyska
Zobrazte si přehled všech reklam jakékoliv stránky na Facebooku. Je to jednoduché!
Google Search Console: Nástroj Kontrola adresy URL
27.06.2018
Martin Mekyska
Do Google Search Console přibyla nová funkce, která vám umožní podívat se na konkrétní zaindexovanou URL adresu očima vyhledávače/robota Google.