Comerto / Odborné poradenství & školení / Znalostní báze / Google Analytics – Proč nám udělit přístup

Google Analytics – Proč nám udělit přístup

V tomto článku se dozvíte, proč je pro vás výhodnější nasdílet nám přístup do Google Analytics namísto screenshotů nebo PDF přehledů.
V tomto článku se dozvíte, proč je pro vás výhodnější nasdílet nám přístup do Google Analytics namísto screenshotů nebo PDF přehledů.

Šetřete svůj čas, rozpočet a mějte díky nám lepší webovou analytiku

Posílat pouze screenshoty nebo PDF přehledy je velmi zdlouhavé a nedostačující (ne vždy se vám podaří nám poslat přesně to, co chceme a také je to jednorázové).

Mimo čas to také bohužel konzumuje i rozpočet, protože jej zbytečně utrácíme na komunikaci o něčem, co bychom si během pár minut „naklikali“ v nástroji Google Analytics a mohli bychom na získaných datech začít okamžitě pracovat.

Co můžeme díky nasdílení Google Analytics provádět?

Podívejte se na následující základní příklady, kdy je výhodné umožnit přístup (SEO a dalším) analytikům do vašich dat v Google Analytics a všeobecně tuto službu dále integrovat do dalších platforem, jež pomůžou zvýšit výkon vašeho webu/e-shopu.

Základní, ale takřka každodenní SEO úkony

Nasdílení dat z Google Analytics potřebujeme při realizaci služby SEO zejména proto, že potřebujeme zkontrolovat propojení s Google Search Console a získat z kombinace těchto dvou nástrojů co nejvíce dat, která nám usnadní rozhodování o prioritách v následných SEO fázích.

Dále je pro nás velice důležitý např. přehled zdrojů návštěvnosti (v tomto případě nás zajímá hlavně Organic - přirozená návštěvnost z vyhledávačů) vzhledem ke vstupním cílovým stránkám. Tady musíme podrobně zkoumat, které stránky mají dobrý konverzní poměr (počet transakcí, tržby, splněných dalších dílčích cílů, míra okamžitého opuštění, délka relace) a v následné optimalizaci k tomu zjistíme, jaká klíčová slova jsou pro danou stránku důležitá. Pak na tato slova budeme dělat tuto stránku relevantnější a kvalitnější jak pro uživatele, tak i pro vyhledávače.

Pro kontinuální SEO monitoring je taktéž potřeba přehled zdrojů trafficu (Zdroj / médium).

Dost často potřebujeme prozkoumat výše zmíněné za posledních XY dní a také to zkoumáme i v meziročním srovnání (též i za jiná časová okna).

Kontrola správného nastavení webové analytiky

V Google Analytics pro Vás též chceme zkontrolovat a správně nastavit měření cílů (kontrola a nastavení korektního měření konverzí a mikrokonverzí). Režim úprav v Google Analytics potřebujeme také (a doporučujeme to všem zákazníkům). Máme-li se totiž o vaši webovou analytiku (u online marketingu nezbytnost) svědomitě starat a dělat např. SEO, potřebujeme přidat/zkontrolovat napojení na nástroj Google Search Console a dále provést např. vyloučení požadavků robotů atp.

Pokud nám nasdílíte Google Analytics jen pro čtení, tak si s tím v krajním případě poradíme také. Vše s vámi budeme konzultovat a doporučení vám pošleme třeba e-mailem.

Google Ads pořádně nevyhodnotíte bez přístupu k Google Analytics

Když pro klienty děláme PPC kampaně, je samozřejmostí mít nasdílený Google Analytics. Propojíme váš účet Google Ads s tímto nástrojem a ihned můžeme vyhodnocovat, co přesně lidé, kteří přes reklamu přijdou na váš web, plní za cíle (konverze a mikrokonverze). Je to přehlednější a získáte lepší data o výkonu inzerce, než když máte v Google Ads definovánu např. pouze jednu konverzi.

Na A/B testování je také potřeba mít Google Analytics „po ruce“

Na případné budoucí A/B testování budeme potřebovat též mít nasdílený Google Analytics. Služba pro A/B testování je od společnosti Google a využívá data z Google Analytics pro vyhodnocení výkonu každé z testovaných variant.

Vaše data nikomu nedáme a neprozradíme

Nebojte se, u nás jsou vaše data v bezpečí – na tom si opravdu velice zakládáme.

Závěr

Nasdílení Google Analytics je potřeba vedle těch v článku zmíněných i pro spoustu dalších věcí. Nasdílejte nám Google Analytics a spolupracujme mnohem efektivněji. Díky tomuto kroku důvěry se vám snáze podaří držet krok s konkurencí nebo ji dokonce předstihnout – vše bude probíhat rychleji a více automatizovaně.

Další návody

Jak propojit Shoptet a Google Analytics 4?
07.06.2024
Ondřej Bistrý
Jednoduchý návod jak propojit Shoptet s Google Analytics 4. Sledujte klíčové metriky a analyzujte data pro lepší výkon vašeho online podnikání.
Jak založit Google Analytics 4 účet?
07.06.2024
Ondřej Bistrý
Google Analytics je jeden z nejdůležitějších nástrojů v online marketingu. S jeho pomocí můžete sledovat a analyzovat data z webů i aplikací. Tento návod vás provede...
Jak nasdílet účet v Google Analytics 4
10.04.2024
Ondřej Bistrý
Pro optimalizaci webu pro lepší výkon je potřeba mít přístup k přesným datům a to nejde bez Google Analytics 4. Jednoduchý a přehledný návod jak nasdílet přístup...
Jak nám udělit přístup ke stránce na Facebooku
26.03.2021
Martin Mekyska
Pokud Vám přímo nevyskočí na Facebooku upozornění o naší žádosti nasdílení Facebook stránky, tak pomocí tohoto návodu najdete na Facebooku místo, kde můžete všechny...