Google Analytics – Proč nám udělit přístup

Comerto / Poradenství & školení / Znalostní báze / Google Analytics – Proč nám udělit přístup
V tomto článku se dozvíte, proč je pro vás výhodnější nasdílet nám přístup do Google Analytics namísto screenshotů nebo PDF přehledů.

Šetřete svůj čas, rozpočet a mějte díky nám lepší webovou analytiku

Posílat pouze screenshoty nebo PDF přehledy je velmi zdlouhavé a nedostačující (ne vždy se vám podaří nám poslat přesně to, co chceme a také je to jednorázové).

Mimo čas to také bohužel konzumuje i rozpočet, protože jej zbytečně utrácíme na komunikaci o něčem, co bychom si během pár minut „naklikali“ v nástroji Google Analytics a mohli bychom na získaných datech začít okamžitě pracovat.

Co můžeme díky nasdílení Google Analytics provádět?

Podívejte se na následující základní příklady, kdy je výhodné umožnit přístup (SEO a dalším) analytikům do vašich dat v Google Analytics a všeobecně tuto službu dále integrovat do dalších platforem, jež pomůžou zvýšit výkon vašeho webu/e-shopu.

Základní, ale takřka každodenní SEO úkony

Nasdílení dat z Google Analytics potřebujeme při realizaci služby SEO zejména proto, že potřebujeme zkontrolovat propojení s Google Search Console a získat z kombinace těchto dvou nástrojů co nejvíce dat, která nám usnadní rozhodování o prioritách v následných SEO fázích.

Dále je pro nás velice důležitý např. přehled zdrojů návštěvnosti (v tomto případě nás zajímá hlavně Organic - přirozená návštěvnost z vyhledávačů) vzhledem ke vstupním cílovým stránkám. Tady musíme podrobně zkoumat, které stránky mají dobrý konverzní poměr (počet transakcí, tržby, splněných dalších dílčích cílů, míra okamžitého opuštění, délka relace) a v následné optimalizaci k tomu zjistíme, jaká klíčová slova jsou pro danou stránku důležitá. Pak na tato slova budeme dělat tuto stránku relevantnější a kvalitnější jak pro uživatele, tak i pro vyhledávače.

Pro kontinuální SEO monitoring je taktéž potřeba přehled zdrojů trafficu (Zdroj / médium).

Dost často potřebujeme prozkoumat výše zmíněné za posledních XY dní a také to zkoumáme i v meziročním srovnání (též i za jiná časová okna).

Kontrola správného nastavení webové analytiky

V Google Analytics pro Vás též chceme zkontrolovat a správně nastavit měření cílů (kontrola a nastavení korektního měření konverzí a mikrokonverzí). Režim úprav v Google Analytics potřebujeme také (a doporučujeme to všem zákazníkům). Máme-li se totiž o vaši webovou analytiku (u online marketingu nezbytnost) svědomitě starat a dělat např. SEO, potřebujeme přidat/zkontrolovat napojení na nástroj Google Search Console a dále provést např. vyloučení požadavků robotů atp.

Pokud nám nasdílíte Google Analytics jen pro čtení, tak si s tím v krajním případě poradíme také. Vše s vámi budeme konzultovat a doporučení vám pošleme třeba e-mailem.

Google Ads pořádně nevyhodnotíte bez přístupu k Google Analytics

Když pro klienty děláme PPC kampaně, je samozřejmostí mít nasdílený Google Analytics. Propojíme váš účet Google Ads s tímto nástrojem a ihned můžeme vyhodnocovat, co přesně lidé, kteří přes reklamu přijdou na váš web, plní za cíle (konverze a mikrokonverze). Je to přehlednější a získáte lepší data o výkonu inzerce, než když máte v Google Ads definovánu např. pouze jednu konverzi.

Na A/B testování je také potřeba mít Google Analytics „po ruce“

Na případné budoucí A/B testování budeme potřebovat též mít nasdílený Google Analytics. Služba pro A/B testování je od společnosti Google a využívá data z Google Analytics pro vyhodnocení výkonu každé z testovaných variant.

Vaše data nikomu nedáme a neprozradíme

Nebojte se, u nás jsou vaše data v bezpečí – na tom si opravdu velice zakládáme.

Závěr

Nasdílení Google Analytics je potřeba vedle těch v článku zmíněných i pro spoustu dalších věcí. Nasdílejte nám Google Analytics a spolupracujme mnohem efektivněji. Díky tomuto kroku důvěry se vám snáze podaří držet krok s konkurencí nebo ji dokonce předstihnout – vše bude probíhat rychleji a více automatizovaně.

Další návody

Jak nám udělit přístup do Google My Business (Moje firma na Googlu)
14.08.2020
Martin Mekyska
V Google My Business toho lze dělat opravdu hodně a pomůže to významně online povědomí o vaší firmě. Pojďme se podívat, jak nám k této službě můžete...
Aktivace online plateb u nového účtu Google Ads a správa platebních profilů
11.08.2020
Martin Mekyska
Google již čím dál častěji nepovoluje platby kreditu pomocí bankovního převodu, takže je potřeba nastavit platební kartu do účtu Google Ads. Nicméně...
Postup přidělení přístupu do Facebook Ads
24.02.2020
Jan Punčochář
Abychom mohli spravovat a optimalizovat vaši reklamu na Facebooku, potřebujeme od vás jen pár drobností.
Google Merchant Center - Jak nám udělit přístup
19.02.2020
Martin Mekyska
Google Merchant center slouží jako mezičlánek mezi inzercí a zdrojem produktů (XML feed). Díky Google Merchant Center můžeme provést potřebnou diagnostiku...