Comerto / Odborné poradenství & školení / Znalostní báze / Aktivace online plateb u nového účtu Google Ads a správa platebních profilů

Aktivace online plateb u nového účtu Google Ads a správa platebních profilů

Google již čím dál častěji nepovoluje platby kreditu pomocí bankovního převodu, takže je potřeba nastavit platební kartu do účtu Google Ads. Nicméně toto může být někdy docela oříšek. Pojďme se podívat, jak kartu do účtu Google Ads přidat.
Google již čím dál častěji nepovoluje platby kreditu pomocí bankovního převodu, takže je potřeba nastavit platební kartu do účtu Google Ads. Nicméně toto může být někdy docela oříšek. Pojďme se podívat, jak kartu do účtu Google Ads přidat.

1/ Přihlaste se Google účtem zde: https://ads.google.com/

  • Pokud nemáte ke svému účtu Google Ads přístupové údaje (byl založen např. v multiklientském centru agentury), tak je potřeba tento Google Ads účet nasdílet na Google účet, kterým se přihlásíte a vyplníte zde údaje do Platebního profilu.

2/ Klikněte na Nástroje a nastavení (1) a následně v části Fakturace na Přehled (2).

3/ Vyplňte informace o Vaší firmě (DIČ, název firmy, adresa) vč. údajů o platební kartě (dole), která podléhá fakturačním údajům právě zadávané firmy.

  • Ujistěte se, že zadáváte platební údaje do nového Pletebního profilu ke správnému Google Ads účtu (zjistíte vpravo nahoře podle zákaznického čísla Google Ads nebo podle kampaní, které se nachází v Google Ads účtu).

a potvrďte:

Na co si dát pozor při zakládání Platebního profilu?

  • Nezakládejte Platební profil přímo ve svém Google účtu - lze tak sice učinit na https://pay.google.com/payments/u/0/home#, ale tímto založíte pouze individuální typ Platebního profilu a ten nelze použít v Google Ads.
  • Na založení platebního profilu v Google Ads máte pouze jeden pokus, potom je potřeba případnou změnu řešit pouze přes podporu Google Ads a to může trvat docela dlouho, než se to vykomunikuje.

Ukázka typů Platebních profilů

  • Platební profil typu Business může být sdílen (lze přidávat další uživatele a spravovat jejich oprávnění).

  • Osobní Platební profil nelze použít v Google Ads a také nelze nikomu dalšímu nasdílet.

Jak zjistit typ Platebního profilu?

Typ Platebního profilu zjistíte úplně jednoduše - stačí navštívit tento odkaz: https://pay.google.com/payments/u/0/home#, následně vybrat správný Platební profil a na kartě Nastavení najdete uveden typ.

Další návody

Jak nasdílet účet v Google Analytics 4
10.04.2024
Ondřej Bistrý
Pro optimalizaci webu pro lepší výkon je potřeba mít přístup k přesným datům a to nejde bez Google Analytics 4. Jednoduchý a přehledný návod jak nasdílet přístup...
Jak nám udělit přístup ke stránce na Facebooku
26.03.2021
Martin Mekyska
Pokud Vám přímo nevyskočí na Facebooku upozornění o naší žádosti nasdílení Facebook stránky, tak pomocí tohoto návodu najdete na Facebooku místo, kde můžete všechny...
Jak nasdílet účet Google Search Console
14.10.2020
Martin Mekyska
K práci na zlepšování SEO potřebujeme nasdílet účet Google Search Console. Zde je rychlý návod, jak toto můžete provést.
Jak nám udělit přístup do Google My Business (Moje firma na Googlu)
14.08.2020
Martin Mekyska
V Google My Business toho lze dělat opravdu hodně a pomůže to významně online povědomí o vaší firmě. Pojďme se podívat, jak nám k této službě můžete nasdílet přístup,...