YouTube reklama

Připravíme pro vás reklamu na YouTube. Videoreklamu promyslíme a kompletně vytvoříme. Ručíme za efektivní YouTube propagaci, ať už požadujete masivní podporu brandu, nebo naopak podporu konverznosti postavenou na specifickém cílení. Oslovte široké publikum díky YouTube reklamám.

Podstatou služby "Reklama na YouTube" je realizace reklamních kampaní v populární webové službě YouTube. Zahrnuty jsou reklamní formáty In-Video, bannerová reklama a všechny aktuálně podporované reklamní formáty.

Placená propagace na YouTube má nejčastěji podobu standardní bannerové reklamy, která se může zobrazovat na všech stránkách YouTube s výjimkou domovské stránky. Součástí služby „YouTube reklama“ jsou níže uvedené 2 podsložky, které se dají v rámci propagace na YouTube použít.

Základní formáty YouTube reklamy

In-Video YouTube reklamy

V případě této reklamy na YouTube jde o textovou či grafickou reklamu, která je přes službu Google Ads vložena do YouTube videí. Podstatou In-Video YouTube reklamy je banner (480x70 px.), který je zobrazován v dolní části prostoru přehrávání videa. Společně s tímto reklamním formátem je možné nahrát také doprovodný banner o velikosti 300x250 px. Jedná se o vysoce efektivní nástroj propagace na YouTube.

Bannerové (obsahové) reklamy

V tomto případě jde o klasické zobrazení reklamních bannerů v síti YouTube přes systém Google Ads. Bannerovou reklamu lze zobrazit ve výsledcích vyhledávání nebo přímo na stránce, kde je YouTube video přehráváno. Bannerovou reklamu lze cílit na celé YouTube, nebo banner použít jen v určitých kategoriích/kanálech. Cílení YouTube bannerové reklamy je řešeno za pomoci výběru umístění, kontextového zacílení nebo kombinací umístění YouTube a volby sekce dle klíčových slov.

Co je součástí služby?

Služba "Reklama na YouTube" je kompletně realizována v těchto krocích:

 1. Vstupní marketingové posouzení nejefektivnějšího řešení videopropagace.
 2. Určíme cílovou stránku, definujeme cílové publikum a kreativní zaměření YouTube reklamy.
 3. Vytvoříme bannery/inzeráty v konkrétních formátech.
 4. Nastavíme kampaň a nadefinujeme cílovou skupinu příjemců a témata. Propojíme s webovou analytikou.
 5. YouTube reklamu spustíme a poté optimalizujeme s cílem zvýšit konverznost.
 6. In-Stream reklama není součástí (nemáte-li připraveno vlastní reklamní video, případně vám ho vytvoříme na základě individuální dohody).

Co je součástí služby "Reklama na YouTube"

 • Vytvoření sady bannerů/inzerátů.
 • Detailní návrh a nastavení propagace na YouTube.
 • Průběžná týdenní správa + finální report na konci kampaně.

Komu je YouTube reklama určena?

Bannerová a video reklama je vhodná pro firmy, které chtějí zvýšit informovanost o svém produktu a budovat znalost brandu (značky) v online prostředí. U bannerové reklamy lze získat velký počet zobrazení reklamy za nízkou cenu. YouTube reklama je tudíž ideální pro většinu firem, které chtějí cíleně zasáhnout široké spektrum uživatelů internetu nebo mají za cíl představit nový produkt/službu.

Využití placené propagace na YouTube:

 1. Budování značky.
 2. Podpora prodeje.
 3. Podpora soutěže, akce.
 4. Zavádění nové služby/produktu.
 5. Informační oslovení určité skupiny příjemců.

Proč je pro vás YouTube reklama zajímavá a potřebná?

Služba YouTube patří v současnosti k nejvíce navštěvovaným portálům nejen v ČR. Skladba publika je rozsáhlá, stejně jako jeho tematičnost. Na YouTube najdete téměř vše, což je hlavním důvodem oblíbenosti tohoto webu napříč cílovými skupinami. V podstatě se jedná o nejsledovanější internetovou "televizi" nejen v Česku. Proto v případě požadavku na plošnou inzerci rozhodně neopomíjejte na využití YouTube k propagaci značky.

Detailní možnosti efektivního cílení na uživatele

 • Cílení YouTube reklamy na sekce obsahu
  Cílení na určitý typ videoobsahu.
  Nejpopulárnější kategorie: Umění a zábava, Auto-moto, Sport, Krása a fitness, Počítače a elektronika aj.
 • Demografické cílení YouTube reklamy
  Cílení na uživatele určené pohlavím a věkem.
 • Cílení YouTube reklamy na zájmy uživatelů
  Cílení na uživatele dle jejich chováni na internetu.
  Nejpopulárnější kategorie: Umění a zábava, Nakupováni, Cestováni, Hry, Online komunity, Zvířata, Finance, Domov a zahrada, Auto-moto, Krása a fitness.

Propagace na YouTube samozřejmě umožňuje více segmentované cílení, ale to už je součástí našeho know-how či vašeho osobního bádání.

Jaké jsou výhody YouTube reklamy pro klienta?

Jelikož portál YouTube hojně navštěvují téměř všechny cílové skupiny, můžete zde mít velmi plošný a přitom cílený zásah.

 • YouTube nabízí jedinečné možnosti cílení reklamy (viz výše).
 • 8 z 10 uživatelů internetu v ČR navštěvuje YouTube. Dle statistik zasáhne tento portál až 82% uživatelů internetu v ČR.
 • Bannerová reklama čistě na YouTube vyjde zpravidla levněji, než klasická PPC reklama (při srovnání efektu a nákladů).
 • Kontrolovaný rozpočet nákladů YouTube propagace – kredit, který si nadefinujete, bude utracen. Nikoliv více.
 • Variabilnost platby: za proklik nebo za tisíc zobrazení.
 • Měřitelnost efektu YouTube reklamy a možnost ladění míry konverze na základě propojení s webovou analytikou.
 • Lidé, kteří sledují YouTube, jsou více zainteresováni v obsahu, který tento server nabízí = větší potenciál k získání jejich pozornosti na rozdíl od jiných portálů.
 • Podle statistik je YouTube na druhém místě ve sledovanosti v rámci TV stanic v ČR pro lidi ve věku 15-34 let. Portál YouTube je tedy srovnatelný s TV, ale má mnohem lepší možnosti cílení a je mnohem dostupnější menším inzerentům než běžná TV reklama.
 • V rámci propagace na YouTube je možno taktéž nastavit remarketing.

Příklad a ukázky

Uživatel (váš potenciální zákazník) se zajímá o nábytek a vybavení interiéru. Prohlíží si na YouTube videa, která se věnují této tématice, hledá inspirace apod. Zobrazí se mu relevantní reklamní banner jak při vyhledávání videí, tak při samotném přehrávání videa. Banner ho informuje o možnosti zakoupit si designový nábytek ve vašem e-shopu, a to navíc nyní se slevou 11 % do konce týdne.

YouTube statistiky pro ladění výkonu

Co se týká samotných YouTube statistik, pak pro základní vyhodnocení či plánování propagace videí jsou součástí administrace YouTube statistiky videí, které najdete pod pojmenováním Analýzy v administraci YouTube kanálu. Tyto YouTube statistiky mimo jiné přejímají základní údaje z analytického nástroje Google Analytics a poskytují info např. o zásahu (zobrazení, míra prokliku, zhlédnutí, jedineční diváci, zdroje a typy návštěvnosti, souvislost zobrazení s celkovou dobou sledování apod.). Další statistiky, použitelné pro plánování a vyhodnocování YouTube propagace, najdete v kartě Zapojení nebo Publikum (věk, gender, země apod.).

Pro segmentované a detailnější vyhodnocení YouTube propagace je vhodné pracovat se statistikami přímo ve službě Google Analytics. Přesněji v kartě Google Ads, respektive v záložce Videokampaně. Zde si velmi detailněji můžete rozklíčovat YouTube statistiky s ohledem na míru konverze či počty plnění nadefinovaných cílů. Díky tomu můžete už v průběhu reklamní kampaně ladit efekt YouTube propagace, zlepšovat cílení s ohledem na posílení konverznosti, zvyšování zásahu nebo snižování míry prokliku. Variant a technik ladění je mnoho, takže zkušený online marketér se bez YouTube statistik prostě neobejde, pokud má YouTube reklama stát opravdu za to.

Konkrétní typy reklamních formátů

Reklamní formáty nabízené systémem Google Ads pro propagaci na YouTube se neustále vyvíjejí a mění, proto uvedeme, že výčet zde uvedených typů reklamních formátů je aktuální ke dni 19. 11. 2019.
Zdroj: Formáty videoreklam, reklamní formáty YouTube nápověda,

Formát YouTube reklamy Kde se reklama zobrazuje
Platforma Specifikace pro inzerci
Obsahové reklamy Tato YouTube reklama se ukazuje vpravo od vybraného videa a nad seznamem nabízených videí. U větších přehrávačů se tato reklama může zobrazit pod přehrávačem. PC 300x250 nebo 300x60

Překryvné reklamy

Tato YouTube reklama v podobě poloprůhledné překryvné vrstvy se ukazuje na spodních 20 % videa. PC Grafické nebo textové reklamy s rozlišením 468x60 nebo 728x90

Přeskočitelné videoreklamy

Tuto videoreklamu může divák po 5 vteřinách přeskočit. YouTube reklamy se vkládají před nebo za hlavní video nebo přímo do něj.

Pokud tuto variantu aktivujete, může se začít v řadě za sebou přehrávat kombinace přeskočitelných reklam a reklamních mikrospotů. 

PC, mobily, tablety, televice, herní konzole Přehrávají se ve videopřehrávači.

Nepřeskočitelné videoreklamy

Nepřeskočitelné videoreklamy musí být uživatelem zhlédnuty před přehráním videa.

Tyto YouTube reklamy se mohou zobrazit před nebo po hlavním videu nebo přímo v průběhu sledování videa.

 

PC, mobily, tablety

Přehrávají se ve videopřehrávači.

Délka 15 až:20 sekund podle regionálních standardů.

Mikrospoty

Nepřeskočitelné YouTube reklamy o maximální délce 6 sekund, které musí být zhlédnuty před přehráním videa.

Pokud tuto možnost aktivujetze, může se začít v řadě za sebou přehrávat kombinace přeskočitelných reklam a reklamních mikrospotů. 

PC, mobily, tablety Přehrávají se ve videopřehrávači; maximální délka je 6 sekund.

Sponzorované karty

Sponzorované karty zobrazují obsah, který se může vztahovat k videu (např. produkty v něm uvedené).

Divákům se na několik sekund zobrazí upoutávka na kartu. Také mohou karty procházet po kliknutí na ikonu v pravém horním rohu videa.

PC, mobily, tablety Karty mají různou velikost.

Přeskočitelné YouTube reklamy in-stream

Kdy zvolit tuto formu YouTube propagace?

Tento formát YouTube reklamy využijtete, jestliže máte videoobsah, který chcete propagovat před dalšími tematickými videi na YouTube a v Obsahové síti Google.

Charakteristika této YouTube reklamy

Videoreklama se přehraje před jinými videi, po nich nebo přímo během nich. Po pěti sekundách může uživatel reklamu přeskočit, pokud pro něj není relevantní.

Kde se mohou reklamy v Obsahové síti objevit?

Přeskočitelné YouTube reklamy in-stream se mohou zobrazovat na stránkách sledování videa na YouTube, ve videích na partnerských webech a v aplikacích v Obsahové síti.

Specifikace účtování nákladů za YouTube reklamu

Náklad se účtuje v případě nabídek CPV (cena za zhlédnutí) tehdy, když divák zhlédne 30 sekund videa, případně celé video (pokud je kratší než 30 sekund), nebo provede nějakou interakci (podle toho, co nastane dřív).

U nabídek CPM (cena za tis. zobrazení) platíte na základě počtu zobrazení. Zaplatíte tedy za každých 1000 zobrazení reklamy.

Využití YouTube reklamy

 • Získ potenciálích zákazníků
 • Zvýšení návštěvnosti webu
 • Budování povědomí o značce
 • Zvažování produktu a značky (vše)

Nepřeskočitelné reklamy in-stream

Nepřeskočitelné YouTube reklamy in-stream představují formát nepřeskočitelné reklamy, který vám umožní oslovit zákazníky celým vaším sdělením.

Kdy zvolit tuto formu YouTube propagace?

Tento formát YouTube reklamy použijte, když divákům chcete prezentovat celé své sdělení.

Jak to funguje?

Nepřeskočitelná YouTube reklama in-stream trvá nejdéle 15 sekund a přehraje se před jiným videem, v jeho průběhu nebo po jeho skončení. Diváci tyto reklamy nemůžou přeskočit.

Charakteristika této YouTube reklamy

Nepřeskočitelné YouTube reklamy se mohou zobrazovat ve videích na YouTube, na partnerských webech a v aplikacích v Obsahové síti Googlu.

Specifikace účtování nákladů za YouTube reklamu

Účtování je založeno na počtu zobrazení. Nepřeskočitelné YouTube reklamy využívají nabídku cílové CPM (cena za tisíc zobrazení), platíte tedy za každých 1000 zobrazení reklamy.

Využití YouTube reklamy

 • Budování povědomí o značce nebo širokého zásahu

Reklamy video discovery

Kdy zvolit tuto formu YouTube propagace?

YouTube reklama propaguje video tam, kde uživatelé nacházejí obsah, například vedle souvisejících videí na YouTube, jako součást výsledků vyhledávání na YouTube nebo na domovských stránkách na YouTube pro mobily.

Charakteristika této YouTube reklamy

YouTube reklama se skládá z miniatury videa a krátkého textu. Přesná velikost a podoba reklam video discovery se sice může lišit podle toho, kde se zobrazují, vždy ale vyzývají uživatele ke spuštění videa kliknutím. Video se pak přehraje na stránce sledování videí na YouTube.

Kde se mohou reklamy zobrazovat?

 • Ve výsledcích vyhledávání na YouTube
 • Spolu se souvisejícími videi na YouTube
 • Na domovských stránkách na YouTube pro mobily

Specifikace účtování nákladů za YouTube reklamu

Zaplatíte pouze v případě, že se uživatel rozhodne reklamu zhlédnout a klikne na miniaturu.

Ukázka:

Zdroj: Google Blog

Reklamy Out-stream

Reklamy Out-stream jsou videoreklamy určené jen pro mobilní zařízení (telefony a tablety), které se zobrazují na partnerských webech a v aplikacích.

Kdy zvolit tuto formu propagace?

Reklamy Out-stream pomáhají rozšířit zásah videoreklam na mobilních zařízeních, a oslovit tak více zákazníků.

Charakteristika této YouTube reklamy

Reklamy Out-stream se začnou přehrávat s vypnutým zvukem. Uživatel může zvuk zapnout klepnutím na reklamu. Inzerentovi je účtován poplatek jen v případě, že se aspoň na dvě sekundy zobrazí více než polovina plochy reklamy. Tento formát je určen ke zvýšení zásahu videoreklamy za přijatelnou cenu.

Kde se mohou reklamy zobrazovat?

Jednu šablonu videa lze na mobilních zařízeních zobrazovat v celé řadě různých umístění. Na mobilním webu se reklamy out-stream objevují v bannerech, zatímco v mobilních aplikacích se objevují v bannerech, vsunutých reklamách, ve zdroji, nativně a také jak v režimu na výšku, tak v režimu celé obrazovky.

Videa out-stream je forma propagace určené jen pro mobilní zařízení, které se zobrazují na partnerských webech a v aplikacích v Obsahové síti Google.

Specifikace účtování nákladů za reklamu

Reklamy Out-stream se účtují na základě tisíce viditelných zobrazení (vCPM), takže za ně zaplatíte až tehdy, pokud si někdo přehraje alespoň dvě sekundy videa.

Využití reklamy

 • Zvýšení povědomí o značce a rozšíření zásah

Mikrospoty

Reklamní mikrospoty jsou krátkým formátem videoreklam, který vám umožní oslovit více zákazníků a posílit povědomí o vaší značce.

Kdy zvolit tuto formu YouTube propagace?

Tento formát YouTube reklamy použijte, budete-li chtít oslovit široké spektrum diváků krátkým sdělením, které jim utkví v paměti.

Charakteristika této YouTube reklamy

Mikrospot trvá nejdéle 6 sekund a zobrazuje se před jiným videem, v jeho průběhu nebo po jeho skončení. Diváci tyto YouTube reklamy nemůžou přeskočit.

Kde se mohou reklamy zobrazovat?

Reklamní mikrospoty se mohou zobrazovat ve videích na YouTube, na partnerských webech a v aplikacích v Obsahové síti Google.

Specifikace účtování nákladů za YouTube reklamu

Účtování je založeno na počtu zobrazení. Reklamní mikrospoty používají cenové nabídky CPM (cena za tisíc zobrazení).

Které cíle kampaně umožňují používat reklamní mikrospoty?

 • Zvýšení povědomí o značce a rozšíření zásah

Reklamy masthead na YouTube

Masthead je nativní formát videoreklam. Reklamy se zobrazují v horní části domovského kanálu YouTube na počítačích, mobilech i televizních obrazovkách. Domovský kanál YouTube je pro diváky velmi důležitý a masthead vám umožňuje být v tomto prostředí první a dobře zapamatovatelní. Mastheady jsou k dispozici pouze na základě rezervace prostřednictvím prodejce Google.

Kdy zvolit tuto formu YouTube propagace?

Tento formát YouTube propagace použijte, chcete-li zvýšit povědomí o nové službě, uvádíte na trh nové produkty nebo když chcete během krátké doby oslovit publikum v masivním měřítku (například při výprodeji).

Charakteristika této YouTube reklamy

Počítač

 • Video v mastheadu se bude automaticky přehrávat v horní části domovského kanálu YouTube bez zvuku až po dobu 30 sekund. Masthead se může zobrazovat v širokoúhlém formátu nebo v poměru stran 16:9. Na jeho pravé straně je informační panel, který automaticky využívá podklady z vašeho kanálu. Do tohoto panelu můžete volitelně umístit až 2 další doprovodná videa. Pokud chtějí uživatelé slyšet zvuk videa, mohou kliknutím na příslušnou ikonu zvuk zapnout.
 • Po automatickém přehrání se hlavní video ve výchozím nastavení změní na miniaturu videa. Když uživatelé kliknou na video nebo na miniaturu, budou přesměrováni na stránku YouTube, kde mohou video zhlédnout.

Mobilní zařízení

 • Video v mastheadu se bude automaticky přehrávat bez zvuku po celou dobu trvání videa v horní části aplikace YouTube nebo domovského kanálu na m.youtube.com.
 • Masthead pro mobily obsahuje miniaturu videa, přizpůsobitelný nadpis, texty popisu a externí výzvu k akci. Kromě toho automaticky přebírá název a ikonu z inzerentova kanálu. Když uživatel na masthead pro mobily klepne, přejde na stránku sledování daného videa na YouTube.

Televize

 • Video v mastheadu se bude automaticky přehrávat (kde to zařízení podporuje) bez zvuku po celou dobu trvání videa v horní části aplikace YouTube pro televizory. Masthead se může zobrazit v širokoúhlém formátu nebo v poměru stran 16:9. K interakci s mastheadem mohou uživatelé používat dálkové ovládání televize. Po automatickém přehrání se hlavní video ve výchozím nastavení změní na miniaturu videa. Když uživatelé kliknou na video nebo miniaturu, budou přesměrováni na stránku, kde mohou video zhlédnout v režimu celé obrazovky.
 • K mastheadu určenému pro televizní obrazovky nelze přidat výzvu k akci.

Specifikace účtování nákladů za YouTube reklamu

Mastheady jsou k dispozici pouze na základě rezervace, a proto Google účtuje pevnou cenu za den (CPD) nebo cenu za tisíc zobrazení (CPM). Mastheady pro televizní obrazovky lze rezervovat pouze na základě ceny CPM. Možnosti cílení a zobrazování reklam jsou stejné jako u ostatních kampaní využívajících mastheady rezervované na základě CPM.

Relevantní reference

Kompletní online marketing pro NEY spořitelní družstvo s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Kompletní online marketing s důrazem na důvěryhodnost a konverze

Komplexní správa online marketingu se zaměřením na PPC reklamy na Googlu i Seznamu, dále také na SEO, webovou analytiku,...

Zoo Brno - videoreklama YouTube, správa FB profilu, PPC reklamní kampaně

Zoologická zahrada města Brna patří mezi nejvýznamnější zoologické zahrady ČR. Byla založena v roce 1950....

DEKALB Club SK - videoreklama YouTube a PPC

Pod názvem DEKALB distribuuje firma Monsanto unikátní produkty pro zemědělský průmysl. Šlechtitelský...

Proč se stát našim klientem?

 • Stálý tým
  on-line specialistů
 • Aktivně
  komunikujeme
 • Komplexní servis
  bez rozdílu
 • Více jak
  600 klientů

V rámci online marketingu děláme