Comerto / Online marketing / SEO - Optimalizace pro vyhledávače / Odstraňte příčiny penalizace od Google a Seznamu

Odstraňte příčiny penalizace od Google a Seznamu

Řešení penalizace od Google a Seznam. Umíme zjistit a napravit penalizaci od vyhledávačů. Zajistíme tvorbu webu i veškeré služby internetového marketingu a optimalizace pro vyhledávače.

Počet penalizací od Google i Seznamu neustále narůstá a proto Vám chceme s řešením propadu Vašeho webu pomoci.

Propad webu – diagnostika zdarma

Penalizace by měla být poznat díky poklesu pozic. Jejich měření je ale obtížné (pozice jsou velmi proměnlivé), a proto je vhodnější měřit návštěvnost. K diagnostice propadu webu můžete použít zdarma dostupné analytické nástroje Google. Problém je v tom, že laicky mnohdy není možné s jistotou určit, zda se vůbec o penalizaci jedná.

Proto nás neváhejte kontaktovat a my se Vám na to koukneme!

Jak poznat ban a penalizaci webu

Problematika penalizace webu a banu Google nebo Seznamu je velmi široká, protože propad návštěvnosti se může týkat celého webu, několika stránek, vybraných výrazů apod.

  1. Propad Pageranku – pokud právě budujete zpětné odkazy a postihl Vás hluboký propad PageRanku, je to téměř jisté, že se jedná o penalizaci.
  2. Postihnutí webového prostoru – pokud je Váš web výrazně odkazově propojen s jiným webem porušujícím pravidla, vyhledávač se může obávat, že jde o doorwaypage a postihne Váš web, přestože je sám o sobě v pořádku.
  3. Otestování unikátním textem – použijte kousek originálního textu Vaší indexované stránky a zadejte jej do vyhledávače. Pokud tento text nenaleznete na prvním místě (nebo na první stránce) vyhledávače, jedná se o penalizaci stránky.
  4. Zadejte do vyhledávače příkaz site:vasweb.cz. Pokud se nezobrazí nic, zřejmě jste dostali ban na celý web. Pokud se zobrazí pouze některé stránky, vyhledávač odmítl některé z nich crawlovat nebo jste dostali ban na vybrané stránky.
  5. Zeptejte se přímo technické podpory Seznamu, zda má Váš web nějakou formu penalizace nebo ban.

Pozor na technické problémy webu - způsobují v SEO často komplikace, které můžete za penalizaci pouze pokládat, doporučujeme nechat si provést SEO audit.

Řešíme propady webu, bany i penalizace

Je těžké řešit jakoukoliv formu penalizace, dokud neodhalíte příčiny. Laicky poznáte, že se něco stalo. Jak ale události řešit a vrátit zpět předchozí stav? Pokud potřebujete jakoukoliv pomoc, kontaktujte naše SEO konzultanty, kteří se odstraňováním penalizace profesionálně zabývají.

V rámci online marketingu děláme