Facebook: soutěž už není podmíněna aplikací

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook oficiálně oznámil, že výrazně mění stávající pravidla pro pořádání soutěží. Doposud bylo nutné splnit podmínku, že každá soutěž musí být provozována přes aplikaci. To však již na základě aktuálního prohlášení Facebooku přestává platit.
Díky této změně, oznámené na stránce Facebook for Business, bude snazší pořádat jakékoliv soutěže na Facebooku. Nebude nutné složitě řešit tvorbu aplikací, přes které bylo nutné soutěže doposud provozovat!

Nové možnosti soutěží na Facebooku:

  • Je možné používat pro potřeby hlasování tzv. like.
  • Soutěž je možno pořádat přímo na Facebook stránce, ne na osobním profilu.
  • Uživatel se nově může velmi jednoduše stát soutěžícím. Stačí jeho aktivita v podobě přidání komentáře, kliknutí na „To se mi líbí“, zveřejnění příspěvku na Timeline stránky nebo poslání zprávy.

Facebook soutěže

Více o aktuální změně v dokumentu „Facebook Promotion Guidelines“.
Pokud máte zájem o komplexní (marketingové i realizační) zpracování soutěže na Facebooku, pak nás neváhejte kontaktovat.

Další odborné články

Facebook tip -  Úvodní (cover) video místo fotky u firemních stránek
15.06.2017
Bc. Jakub Šmíd
Facebook nám dnes u několika vybraných stránek klientů umožnil nahrávat místo úvodní fotky video. Pojďte se s námi podívat na základní technické...
Nedělejte zbytečné chyby: 5 tipů, jak vyzrát na pravopis
31.01.2017
Mgr. Jan Punčochář
Čeština je krásný jazyk, musí se to s ní ale umět. A protože se v dnešní digitální době do webového copywritingu pouští nejspíš víc profesionálů...
Google chystá pro mobily nový oddělený index. Kdo má stránky odladěny pro mobily, bude ve výhodě
18.10.2016
Martin Mekyska
Analytik webových trendů v Google Gary Illyes oznámil, že vznikne nový mobilní index, který bude mít prioritu před indexem stolních počítačů. Co se...
Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Šmíd
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.