Facebook: soutěž už není podmíněna aplikací

Comerto / Poradenství & Školení / Odborné články / Článek
Facebook oficiálně oznámil, že výrazně mění stávající pravidla pro pořádání soutěží. Doposud bylo nutné splnit podmínku, že každá soutěž musí být provozována přes aplikaci. To však již na základě aktuálního prohlášení Facebooku přestává platit.
Díky této změně, oznámené na stránce Facebook for Business, bude snazší pořádat jakékoliv soutěže na Facebooku. Nebude nutné složitě řešit tvorbu aplikací, přes které bylo nutné soutěže doposud provozovat!

Nové možnosti soutěží na Facebooku:

  • Je možné používat pro potřeby hlasování tzv. like.
  • Soutěž je možno pořádat přímo na Facebook stránce, ne na osobním profilu.
  • Uživatel se nově může velmi jednoduše stát soutěžícím. Stačí jeho aktivita v podobě přidání komentáře, kliknutí na „To se mi líbí“, zveřejnění příspěvku na Timeline stránky nebo poslání zprávy.

Facebook soutěže

Více o aktuální změně v dokumentu „Facebook Promotion Guidelines“.
Pokud máte zájem o komplexní (marketingové i realizační) zpracování soutěže na Facebooku, pak nás neváhejte kontaktovat.

Další odborné články

Pokémon Go marketing – Příležitost nebo jen dočasný fenomén?
13.07.2016
Bc. Jakub Hamala
Dnes uplynul přesně týden od vydání hry pro mobilní zařízení Pokémon Go. To, co se během toho týdne stalo, nečekali asi ani borci z Nintenda.
Víte, že Facebook umožňuje vytvořit video/slideshow reklamu z fotografií?
04.07.2016
Martin Mekyska
Nahrajte fotografie do Správce reklam / Power Editoru a Facebook z nich vytvoří nový reklamní formát - Video/Slideshow, který se opět snaží o získání...
Pozor na katalogový spam, nemá nic společného se SEO!
21.04.2016
Mgr. Martin Čech, DiS.
Rádi bychom vás tímto článkem upozornili na počínání webových katalogů, jejichž argumentačně zavádějící nabídky v poslední době stále častěji...
Chcete znát počet zavolání díky reklamní kampani? AdWords - Rozšíření o volání
29.09.2015
Martin Mekyska
Dlouho se o tom jen mluvilo a je to tady! Google právě zavedl do ČR možnost měřit, kolik lidí zavolá na číslo uvedené v reklamní kampani. Takže lze...