Péče o online reputaci (Online Reputation Management)

Comerto / Internetový marketing / Reputation Management

Důležitou součástí marketingu je budování povědomí o značce. Její dobrá pověst je tím nejcennějším, co můžete mít. Obzvlášť v online prostředí se ale může snadno stát, že se o vaší firmě objeví i negativní zmínky. Ty ani nemusí mít pravdivý základ, bohatě stačí třeba jen jediný nepřející a pomlouvačný uživatel Internetu.


Služba péče o online reputaci (Online Reputation Management) zahrnuje monitoring a případné usměrňování negativních informací v:
  • internetových diskuzích
  • blozích
  • sociálních sítích
  • zbožových vyhledávačích
  • online encyklopediích
  • webových službách a médiích různých dalších typů.

Napište nám

a my se vám ozveme zpět do 24 hodin.
Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů, protože jinak bychom Vás nemohli kontaktovat.

Pokud se vás někdo rozhodne na Internetu pomlouvat, je bohužel pravděpodobné, že negativní zprávy rychle zaindexují vyhledávače; a ty je budou při hledání vaší firmy zobrazovat, často i na předních pozicích. V takovém případě hrozí velmi rychlé a výrazné poškození dlouho a pracně budované dobré pověsti spojené s vaším brandem. Naopak ale i starší zprávy negativního charakteru zůstávají dlouho a snadno vyhledatelné. Lidé na Internetu důvěřují příspěvkům a poznatkům ostatních uživatelů, o to je riziko poškození značky závažnější.

Péče o online reputaci - Comerto

Jak pečujeme o online reputaci?

Budete-li využívat naše služby péče o online reputaci, můžete mít jistotu, že včas odhalíme potenciální riziko, a budeme problém řešit. I v případě, že negativní příspěvek nelze eliminovat nebo potlačit, zasadíme se o uvedení informací na pravou míru a řízení diskuze ve váš prospěch. Pokud vznikne podezření, že se autor příspěvku dopouští trestné činnosti, například poškození dobrého jména, využijeme dostupných legálních cest ke sjednání nápravy. Pro tyto účely máme k dispozici specialistu na internetové právo.
Péče o online reputaci nezahrnuje jen negativní kroky. Ve chvíli, kdy se objeví pozitivní publicita, budeme naopak pracovat na jejím posílení a šíření.

Abyste měli vždy aktuální přehled o pověsti vaší značky v elektronickém světě, jejím vývoji a podniknutých krocích, budeme pro vás v rámci této služby provádět průběžný reporting.

Tak jako u našich ostatních služeb, i v tomto případě budeme individuálně přistupovat k vašim potřebám a požadavkům a na jejich základě spolupráci přizpůsobíme k oboustranné spokojenosti.

Nepodceňujte sílu značky. Pomůžeme vám ji ochránit – kontaktujte nás!